UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia.org

14 mężczyzn zostało zatrzymanych przez szwedzką policję w sprawie próby ataku na ośrodek dla uchodźców. Grupa planowała atak na ośrodek w Nynäshamn. Wśród zatrzymanych są Polacy.

Mężczyźni zostali zatrzymani w nocy z poniedziałku na wtorek. W momencie zatrzymania, wszyscy z nich znajdowali się w samochodach zaparkowanych pod ośrodkiem. Według relacji policjantów, zatrzymani byli uzbrojeni w siekiery, łomy, pałki i noże.

Wszyscy z zatrzymanej czternastki mają być obcokrajowcami, jednak część z nich mieszka na stałe w Szwecji. Jeden z zatrzymanych ma być już znany policji, po tym jak został aresztowany podczas antyimigranckiej demonstracji w stolicy. Co ciekawe, wśród mężczyzn znalazło się dziesięciu Polaków – niektórzy z nich to pseudokibice Lecha Poznań.

„To polscy obywatele o skrajnie prawicowych poglądach” – powiedział Lars Alvarsjö ze sztokholmskiej policji.

Zatrzymani zostali przesłuchani we wtorek. Najprawdopodobniej odpowiedzą za przygotowywanie napaści. Mężczyźni swój atak mieli planować na Facebooku.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: tvp.info, rmf24.pl
pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOtvp.info
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułFacebook usunął stronę Joanny Grabarczyk z HejtStop
Następny artykułPosłowie Kukiz’15 stworzyli antyszczepionkowy zespół w Sejmie
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również