UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia.org

Czterech polskich marynarzy zginęło w pożarze holownika „Zeus” zacumowanego w porcie Soelvesborg.

Na pokładzie było jeszcze trzech naszych rodaków, na szczęście udało im się uciec. Do pożaru doszło w nocy ze środy na czwartek. Pożar wybuchł najprawdopodobniej w maszynowni. Szwedzka policja wszczęła śledztwo w tej sprawie. Jak do tej pory nie udało się ustalić co było przyczyną tragedii.

„Kiedy przybyliśmy na miejsce, łódź płonęła i zaczęliśmy akcję ratunkową. Kiedy udało się ugasić ogień odkryliśmy, że w kabinach znajdowały się jeszcze cztery osoby” – poinformowała Melissa Millbourn, rzeczniczka tamtejszej straży pożarnej.
„Ambasada RP w Sztokholmie prowadzi odpowiednie działania w tej sprawie, w tym otacza opieką trzech rannych członków załogi. Placówka pozostaje w bieżącym kontakcie z miejscowymi służbami, które badają okoliczności zdarzenia” – poinformowało MSZ.
Cała załoga holownika pochodziła ze Szczecina. „Zeus” przypłynął do Szwecji w poniedziałek, holując barkę. Holownik przypłynął z Łotwy, a dziś miał wracać do Polski.
jo, źródło:rmf24.pl, tvn24.pl, 
Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułDlaczego lewica domaga się przyjmowania imigrantów?
Następny artykułEwakuowano biura Zjednoczonej Lewicy. „Zginiecie czerwone pachołki Moskwy”
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również