UDOSTĘPNIJ

Szanowni Państwo

Z doniesień medialnych wynika, że znana piosenkarka, Beata Kozidrak otrzymała od TVP 155 tys. zł za zaśpiewanie w sylwestrową noc kilku piosenek. Jeżeli to prawda, to za kilkadziesiąt minut pracy piosenkarka zarobiła równowartość ponad 85 minimalnych pensji. Trudno uznać tego typu stawki za zgodne z misją mediów publicznych i oczekiwaniami społecznymi.

Warto w tym kontekście przypomnieć, że od wielu miesięcy Telewizja Polska zwalnia setki ludzi. Wciąż trwa spór o przeniesienie kilkuset pracowników z TVP do firmy zewnętrznej. Władze telewizji argumentowały, że jest to konieczny proces, ponieważ TVP potrzebuje oszczędności.

Jeżeli w tym samym czasie władze telewizji wydają setki tysięcy złotych na krótkie występy celebrytów, jest to niewątpliwie postępowanie nieetyczne, będące zarazem przykładem niegospodarności. W tym kontekście bulwersujące są też informacje o gigantycznych wynagrodzeniach dla prezenterów programów informacyjnych i publicystycznych takich jak Beata Tadla, Hanna Lis, Tomasz Lis, Piotr Kraśko czy Krzysztof Ziemiec. Z doniesień medialnych wynika, że każdy z tych dziennikarzy co miesiąc otrzymuje wynagrodzenie liczone w dziesiątkach tysięcy złotych. Tymczasem warto przypomnieć, że już w swoim raporcie z 2012 roku o TVP Najwyższa Izba Kontroli wprost rekomendowała: ?Zawieranie drogich długoterminowych ?kontraktów gwiazdorskich? nie znajduje uzasadnienia, zważywszy na trudną sytuację finansową Spółki?.

Dlatego też zwracam się z uprzejmą prośbą o poinformowanie, czy doniesienia o wynagrodzeniu dla Beaty Kozidrak są prawdziwe oraz jakie były stawki innych wykonawców, którzy śpiewali w sylwestrową noc. Proszę jednocześnie o informację, czy Telewizja Polska wyszła naprzeciw oczekiwaniom NIK i zrezygnowała z kontraktów gwiazdorskich. TVP w ramach swojej misji powinna świecić przykładem i informować opinię publiczną o sposobnie zarządzania swoimi finansami. Powinna też realizować zalecenia Najwyższej Izby Kontroli.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułW ciągu dwóch dni 1500 imigrantów przypłynęło do Włoch na statkach widmo
Następny artykułKolejna awaria Pendolino. „Dalej nie pojedziemy”
Piotr Szumlewicz

Piotr Szumlewicz – dziennikarz i publicysta. Redaktor kwartalnika ?Bez Dogmatu? oraz portali www.lewica.pl i www.lewica24.pl. Doradca i ekspert Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Na antenie telewizji Superstacja współprowadzi program ?Ja panu nie przerywałem?.

Zobacz również