UDOSTĘPNIJ
Fot. Youtube

Tłok w pociągach i przy bramkach, kilometrowe kolejki, przewracanie barierek – tak wyglądają obecnie przejścia graniczne z Polską, z których od kilku dni korzystają tysiące Ukraińców. Od kiedy część z nich może swobodnie podróżować po strefie Schengen, na polskiej granicy ma miejsce prawdziwy szturm.

„Do godziny 6:00 13 czerwca granicę Ukrainy z państwami UE w ramach ruchu bezwizowego przekroczyło 2910 naszych rodaków. Są to osoby, które posiadały paszporty biometryczne. 70 procent z nich przekroczyło granicę zachodnią przez drogowe przejścia graniczne, a 7 procent przez kolejowe. Kolejne 23 procent skorzystało z portów lotniczych” – poinformował na Facebooku Ołeh Słobodian, rzecznik ukraińskiej Straży Granicznej. Jak więc widać, Ukraińcy starają się od razu korzystać z możliwości, którą otrzymali i to w coraz większych ilościach.

Kolejki na przejściach granicznych są ogromne. Chociaż aby je przekroczyć Ukraińcy muszę spełniać kilka wymogów, m.in. posiadać odpowiednie zaplecze finansowe, ubezpieczenie medyczne oraz paszport biometryczny, a także podać konkretny cel i długość podróży, nawet ci bez szans na przedostanie się do Polski z wiarą ustawiają się w kolejkach.

Nagrania z przejść granicznych, które opublikowano w internecie, zadziwiły wielu Europejczyków, którzy nie spodziewali się aż takiego odzewu Ukraińców na nowe możliwości. Miały tam miejsce iście dantejskie sceny.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również