UDOSTĘPNIJ
źródło: pexels.com

Uczniowie w Mysłowicach są zszokowani tym, co zaserwowały im zakłady pogrzebowe. Te zaproponowały młodym mysłowiczanom nietypową promocję. Chcą grzebać dzieci za 50% ceny. Akcja mocno wzburzyła rodziców, którzy zaczęli oskarżać grabarzy o straszenie dzieci. W całym tym zamieszaniu jest jednak drugie dno.

Od kilku dni w całych Mysłowicach można spotkać się z ogłoszeniami, że lokalne zakłady pogrzebowe za 50% ceny będą grzebały dzieci. Akcja jest przerażająca, ale nie kończy się tylko na plakatach. Przedstawiciele firm w karawanach pogrzebowych pojawili się nawet pod szkołami, gdzie zachęcali uczniów do skorzystania z promocji.

– Mamy dla was, a raczej dla waszych rodziców, niezwykłą promocję. Wasz pogrzeb może już teraz kosztować o 50 proc. taniej, ale jest jeden warunek. Promocja będzie obowiązywać tylko wtedy, kiedy wasza śmierć nastąpi po dopalaczach – mówili przedstawiciele firm pogrzebowych.

Kontrowersyjna akcja

Jak tłumaczy urząd miejski, to nie głupi żart albo makabryczna oferta. Chodzi o akcję społeczną, która ma zakodować młodziezy w głowach, że dopalacze są złe. Problem z nimi wciąż w Mysłowicach jest spory, dlatego zdecydowano się na tak nietypowy krok. Mimo ogromnego nakładu sił na walkę z dopalaczami wciąż sporo młodych ludzi je zażywa. Jak mówi jednak Iwona Nowak z urzędu miejskiego, kontrowersyjna akcja daje już pierwsze efekty.

– Mamy świadomość, że pomysł, który wybraliśmy, jest kontrowersyjny i mocny, ale uznaliśmy, że tylko w ten sposób można pobudzić ich emocje i pobudzić ich do myślenia – argumentuje.

źródło: gazeta.pl, tvs.pl

Wiedziałeś, że oni też nie mają matury?!


Gwiazdy jej nienawidzą! Aktorka BEZLITOŚNIE parodiuje ich zdjęcia

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również