UDOSTĘPNIJ
Fot. Wikimedia Commons (FJM88NL) - pngimg

Najbardziej krwawa strzelanina w historii Stanów Zjednoczonych, do której doszło w niedzielę wieczorem miejscowego czasu w Las Vegas, wstrząsnęła światową opinią publiczną. Co jednak najbardziej wstrząsające, jej sprawca planował prawdopodobnie także inne ataki w czasie popularnych festiwali, na których poza gwiazdami muzyki, bawiła się bardzo znana, uwielbiana przez Amerykanów osoba.

Jak ustaliła policja z Chicago, Stephen Paddock, który był bezpośrednim sprawcą dramatycznej strzelaniny, zarezerwował dla siebie w sierpniu pokój hotelowy z oknami na miejsce festiwalu Lollapalooza. Bawiła się na nim między innymi Malia Obama, córka byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, która mogła być według mediów prawdziwym celem napastnika.

Paddock w ostatniej chwili zdecydował się wtedy zrezygnować i nie przyjechał do Chicago. Planował jednak także pojawienie się na jednym z festiwali w Bostonie, do czego także ostatecznie nie doszło.

Oprócz tego policji udało się ustalić, że obmyślaniem szczegółów zamachu Paddock zajmował się od miesięcy. Żył wtedy w ukryciu, zbierając coraz więcej broni i amunicji, z których niestety ostatecznie zdecydował się skorzystać. Wskutek jego przerażających działań w niedzielę zginęło 60 osób, a rannych zostało około 500.

Armenia rozgromiona! MEMY po miażdżącym zwycięstwie reprezentacji

11 teorii spiskowych, które okazały się prawdą

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również