UDOSTĘPNIJ

Prof. Orłowski jest znanym ekonomistą. Doświadczenie zdobywał m.in. w Narodowej Radzie Rozwoju przy Lechu Kaczyńskim. Kiedy na antenie Polsat News przedstawiono mu wystawioną przez Mateusza Morawieckiego ocenę polskiej gospodarki, wybuchnął śmiechem.

Mateusz Morawiecki pozytywnie ocenia poczynania gospodarcze PiS-u, za których plan sam odpowiada. Nie wszyscy podzielają jego zdanie. Kiedy na antenie Polsat News obecny w studio prof. Orłowski usłyszał o wieszczonym przez ministra „rozkręcaniu się gospodarki”, nie mógł opanować emocji.

O boże.. Pani troszkę żartuje w tej chwili, rozumiem, było to sarkastycznie powiedziane, inwestycje się nie rozkręciły wcale — odpowiedział profesor, kiedy dziennikarka przedstawiła mu rewelacje Morawieckiego.

Reakcja profesora zaskakuje tym bardziej, że jest on znany z opanowanego i eleganckiego zachowania. W tym przypadku złapał się za głowę i nie dowierzał temu, co usłyszał.

Gospodarka rośnie, nie ma wątpliwości, ale żadnego przyspieszenia w gospodarce nie ma. Nawet jest niepokojące zakleszczenie się gospodarki w dość powolnym wzroście — tłumaczył prof. Orłowski.

Zaskakująca reakcja gościa programu "Wydarzenia 22:00" profesora Witolda Orłowskiego na słowa o polepszeniu się sytuacji gospodarczej. Kiedy Joanna Wrześniewska-Sieger poprosiła profesora o skomentowanie słów wicepremiera Morawieckiego o rozkręceniu się gospodarki, profesor zareagował… dość ciekawie. Zobaczcie sami!

Opublikowany przez polsatnews.pl na 22 marca 2017

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również