UDOSTĘPNIJ

Granice absurdu zostają powoli przekroczone. Podczas liczenia głosów w wyborach na prezydenta Szczecina system PKW wskazał, że w wyścigu zwyciężył Krzysztof Woźniak. Problem polega na tym, że takiego kandydata w ogóle nie było na karcie do głosowania. 

Kuriozalna sytuacja to efekt dziurawego jak sito systemu liczenia głosów, którzy stworzono dla Państwowej Komisji Wyborczej. Dla Szczecina, pojawiły się wyniki gminy Kobylanka.

W pewnym momencie na ekranie monitora mieliśmy wyniki wyborów na prezydenta Szczecina, a po naciśnięciu klawisza” drukuj” wyszły nam wyniki na wójta bodajże gminy Kobylanka. I stąd wyszedł Krzysztof Woźniak – mówił przewodniczący szczecińskiej komisji Grzegorz Kasicki.

Komisja z oczywistych przyczyn nie uznała wyniku. System PKW ponownie policzył wynik dopiero po kilku godzinach. Teraz nie działa praktycznie nic.

źródło: rmf24.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułChcą powtórzenia wyborów. Komorowski: „Odmęty szaleństwa”
Następny artykułWiceszef Komisji Wyborczej: Nie wiem, skąd PKW ma te wyniki
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również