UDOSTĘPNIJ

Kobiety z syryjskiego miasta Manbidż postanowiły uczcić wyzwolenie terenu od ISIS poprzez publiczne palenie burek – tradycyjnych strojów muzułmańskich kompletnie zakrywających ciało kobiety. 

Burki to jeden z symboli kojarzonych z radykalnym islamem. Terrorystyczna organizacja jaką jest tzw. Państwo Islamskie, na opanowanych przez siebie terenach wymusza na kobietach ubieranie się w ten zakrywający kompletnie ciało strój. W innym przypadku kobietom grozi nawet kara śmierci poprzez ukamienowanie.

W nagraniu jakie zostało opublikowane przez Kurdyjską Agencję Prasową możemy zobaczyć jak tłum kobiet świętujących wyzwolenie miasta Manbidż z rąk terrorystów z tzw. Państwa Islamskiego, z uśmiechem na twarzy publicznie palą burki.

Kobiety są wyraźnie szczęśliwe, że nie muszą już podporządkowywać się radykalnym zasadom islamu. Noszą na sobie hidżaby, odsłaniające twarz.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: anha

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułCzłonkowie KOD staną przed sądem
Następny artykułUSA: Biali liberałowie sami się okaleczają. „Zasługuję na to, bo jestem biała”
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również