UDOSTĘPNIJ

Niklas Frank, syn niemieckiego zbrodniarza Hansa Franka, stwierdził w rozmowie z Gazetą Wyborczą, że w Polsce w ostatnich czasach pojawiają się „tchórze pokroju jego ojca” gotowi służyć ustrojowi totalitarnemu. 

Według Franka, Polska zmierza do ustroju totalitarnego i wyznaniowego, który można z czystym sumieniem porównać do tego, który wytworzył się w Niemczech w latach 30. ubiegłego wieku.

Jak przekonuje w rozmowie z Gazetą Wyborczą, jedynym sposobem na powstrzymanie totalitaryzmu – który według Franka wprowadza obecna władza w Polsce – jest wyjście milionów Polaków na ulice. Syn oprawcy Polaków wierzy, że do tego dojdzie, ponieważ według niego Polacy to „naród anarchistów”.

Ponadto, jak dodaje Frank, w Polsce pojawiają się „tchórze pokroju jego ojca, którzy są gotowi wiernie służyć reżimowi”.

Hans Frank był jednym z przywódców III Rzeszy. W okresie 1939–1945 piastował stanowisko generalnego gubernatora okupowanych ziem polskich. W procesie norymberskim został skazany na śmierć przez powieszenie za zbrodnie przeciwko ludzkości i zbrodnie wojenne.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: onet

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułJest skarga do KRRiT na „Roast Kuby Wojewódzkiego”
Następny artykułMąż wiceminister podawał się za jej doradcę
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również