UDOSTĘPNIJ

Do regulaminu włoskiej policji wprowadzono nowy zakaz. Od teraz demonstrujące Włoszki nie będą mogły całować policjantów, jak to niekiedy miały w zwyczaju. Uznano to za prowokację i powód do rozwiązania wiecu.

Włoskie media często pokazywały sceny, w których demonstrujące Włoszki podchodzą do ochraniających je funkcjonariuszy, by ich pocałować, choćby w szybę od kasku. Wiele takich scen zaobserwować można było podczas gwałtownego protestu przeciwników budowy szybkiej kolei Turyn-Lyon na północy Italii. Wtedy całusami obdarowywani byli uzbrojeni po zęby funkcjonariusze ze specjalnego oddziału do tłumienia zamieszek.

Regulamin ds. bezpieczeństwa publicznego wyraźnie zabronił tego typu praktyk. Policja otrzymała prawo rozwiązania zgromadzenia w odpowiedzi na taką „prowokację”, a w „absolutnej konieczności” może użyć siły.

źródło: sfora.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułGozdyra: Wiejska, Madryt, out
Następny artykułSłuszna inwazja niezależnych publicystów na reputację TVNu i policji. Triumfalna szarża Wiplera.
Wiadomości Pikio
Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również