UDOSTĘPNIJ
fot. youtube.com/iswinoujscie

„Jestem uchodźcą, jeśli mi ufasz, przytul mnie” – imigrantów przebywających w Niemczech z takimi tabliczkami można było zobaczyć na ulicach jednego z pomorskich miast. Swoim happeningiem młodzi obcokrajowcy chcieli pokazać, że historia Europy to także historia migracji. 

Grupa młodych imigrantów z Bliskiego Wschodu, Afryki, Ukrainy i Ameryki Południowej przebywająca na stałe w Niemczech zorganizowała w Świnoujściu akcję, która – przynajmniej w zamyśle organizatorów – miała przybliżyć Polakom prawdziwe oblicze obcokrajowców przybywających do Europy i uświadomić im, że historia Europy to także historia masowych migracji.

Podczas zorganizowanego w Świnoujściu happeningu młodzi imigranci stali z zawiązanymi oczami i tabliczkami „Jestem uchodźcą, jeśli mi ufasz, przytul mnie”.

Większość przechodzących Polaków – przynajmniej tak wynika z ujęć pokazanych w krótkim filmie – przechodziła obok wykazując małe zainteresowanie. Kilku przechodniów jednak podeszło do młodego mężczyzny i go przytuliło.

W najbliższych tygodniach są planowane następne wydarzenia tego typu w innych miastach przy granicy z Niemcami.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: iswinoujscie

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułOdkryto nową planetę w Układzie Słonecznym
Następny artykułSabotaż w TVN? Zhejtowali własny program: „Wojewódzki – naczelny klaun TVN”
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również