UDOSTĘPNIJ
fot. pixabay.com

Deutsche Bank jako pierwszy ze światowych banków przeprowadził symulacje związane z ewentualnym wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Wyniki badań najwyraźniej nie są zadowalające ponieważ – jak informuje Financial Times – DB ostrzegł Brytyjczyków przed opuszczaniem wspólnoty.

Najdalej za dwa lata w Wielkiej Brytanii ma się odbyć powszechne referendum w sprawie wyjścia ze wspólnoty europejskiej. Największe światowe banki już teraz przestrzegają Brytyjczyków przed takim rozwiązaniem.

Niemiecki bank poważnie rozważa przesunięcie brytyjskich operacji finansowych do Niemiec w przypadku wyjścia Wielkiej Brytanii ze wspólnoty europejskiej. A jest się czego bać ponieważ Deutsche Bank zatrudnia ponad 9 tys. pracowników na Wyspach i przez ponad 100 funkcjonowania w UK ulokował tam większość swoich oddziałów inwestycyjnych.

Problem zdaje się być jeszcze większy ponieważ inne światowe banki, które zatrudniają łącznie 1,4 mln Brytyjczyków, odprowadzają 12% wszystkich składek ubezpieczeniowych na Wyspach a tylko w roku 2012 zapłaciły blisko 30 miliardów funtów podatków dochodowego zdają się przyłączać do ostrzeżenia jakie wystosował Deutsche Bank.

Takie banki jak Goldman Sachs, JPMorgan Chase, Bank of America, BNP Paribas, UBS, Citigroup, Morgan Stanley i HSBC sugerują już dobitnie, że ewentualne wyjście Wielkiej Brytanii będzie przyczynkiem do ich opuszczenia brytyjskiego rynku i już teraz szukają alternatywnych lokacji. Niektóre banki wskazują Dublin jako nowe i pewniejsze miejsce, które zastąpiłoby dobrze Wyspy.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: Financial Times, forsal.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułAlarmujące sygnały w sprawie Okręgowych Komisji Wyborczych
Następny artykułVancouver: Polska dwudziestozłotówka najlepsza na świecie
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również