UDOSTĘPNIJ

W postępowej Szwecji za obrazę LGBT zostaniesz ukarany. Tymczasem w Warszawie wciąż psy dupami szczekają, a o wannie mówi się jedynie w kontekście perspektywy ataku jądrowego. Zapijaczeni cebulacy sączą gorzałę na ulicach, a łysi nacjonaliści ciskają pomidorami w artystów na Placu Zbawiciela. Tęczowych flag jak na lekarstwo, a na miejskich basztach łopoczą na wietrze biało-czerwone, plebejskie sztandary. W tej krainie rzezimieszek ubrany w dresowe szaty i sportowe ciżemki może wyzwać artystkę od ?pedalskiej lesby? i w dyby zakuty nie zostanie. Tak, bo w zacofanym Syrenim Grodzie nie ma więzień z plazmą i konsolą do gier. Tutaj standardy są średniowieczne w każdej materii.

Pomyślałem sobie, że skoro już żyjemy w takim ciemnogrodzie, w którym posłowie nie są chętni, by przyznać ochronę homoseksualistom, należy sprawdzone w Szwecji pomysły ograniczania wolności słowa zrealizować w stosunku do innej dyskryminowanej grupy. Chodzi mi o humanistów, a przede wszystkim o studentów. Wyszydzani na każdym kroku, dyskryminowani i ośmieszani. To oni od początku swej edukacji na uczelni wyższej słyszą od skrajnie prawicowych kolegów z Polibudy, że skończą za kasą w KFC.

Myślę, że musimy wprowadzić nowe regulacje prawne. Humaniści powinni mieć pierwszeństwo, jeśli chodzi o zatrudnienie. Powinni również otrzymywać fundusze, które pozwolą wyrównać ich szanse na rynku pracy opanowanym przez skrajną prawicę. Mało tego, absolutnie konieczny jest zakaz krytycznego wypowiadania się na temat humanistów i ich przyszłości. Należy kategorycznie zakazać obrażania humanistów na żywo oraz w internecie (chodzi przede wszystkim o żarty publikowane na portalach społecznościowych).

Powinniśmy rozważyć zdelegalizowanie niektórych słów takich jak ?logarytm? oraz symboli z tablicy Mendelejewa. Warto również wprowadzić parytet. Przedsiębiorcy powinni zatrudniać minimum 30 procent humanistów. Chodzi oczywiście o posady intratne, na przykład w radach nadzorczych. Nie wolno zapominać o reformie edukacji. Matematyka powinna być nauczana w specjalnych salkach i nie być obowiązkowa…

To tylko niektóre z pomysłów, które na pewno pomogą dyskryminowanym w Cebulandii humanistom. Swoje propozycje możecie umieszczać w komentarzach.

mój fanpage: LINK

33 KOMENTARZY

 1. Co Ty dupisz, wróciły stare rany jak Ci koledzy dokuczali że w McDonaldzie skończysz? Humanista się znalazł. Jest milion innych zawodów, kierunków które też są upokarzane, nimi się nie zajmiesz. Bo to z Ciebie się śmiali że w Mc wylądujesz. Czytając ten tekst, doczytałem że:
  "i w dyby zakuty nie zostanie. Tak, bo w zacofanym Syrenim Grodzie nie ma więzień z plazmą i konsolą do gier. Tutaj standardy są średniowieczne w każdej materii"
  Że kurde, że źle że nie ma tych plazm? Dobrze! Cela powinna być wykuta w skale, jedynie co w niej powinno się znajdować, to materac na ziemi i więzień. Na pewno nie plazma.

  "Pomyślałem sobie, że skoro już żyjemy w takim ciemnogrodzie, w którym posłowie nie są chętni, by przyznać ochronę homoseksualistom" szczęka mi znowu opadła… ochrona? Dla homoseksualistów? OCHRONA?!

  "Tęczowych flag jak na lekarstwo, a na miejskich basztach łopoczą na wietrze biało-czerwone, plebejskie sztandary." Ciekawi mnie co brałeś wieczorem :D Na pewno nie była to marihuana, bo tak dupczysz głupoty że szok… Pedały won z Polski, geje niech sobie siedzą (jest różnica między pedałem a gejem, ogromna, bardzo ogromna)

  Nie mniej, ciśnienie mi podskoczyło, ręce opadły. Lecz nadal liczę że ten tekst to tylko głupi żart i fejk.

 2. Kasia Majchrowska Taak, czyli uznaję całą tą stronę i wszystko co tu zostało napisane, jako żart. Strona już dla mnie nie istnieje. By to chociaż w innej kategorii było, cokolwiek. Jakiś mały dopisek. Art nie różni się niczym od innych. Więc sory, nie mam zamiaru się zastanawiać czy to co autor napisał jest na poważnie czy nie. Strona stała się dla mnie bezużyteczna, ponieważ wszelkie na niej informacje straciły dla mnie na randze.

 3. Marcin Halfar Wystarczy nie mieć inteligencji na poziomie ameby, żeby dojść do odpowiednich wniosków. Przecież ironia aż bije po oczach, naprawdę nie trzeba być wybitnym, żeby ją wyłapać. No ale tak, najlepiej to w ogóle nie myśleć i być pacanem. Tak najprościej, co nie? "Nie mam czasu się zastanawiać" – bo lepiej jest być świnią jedzącą kartofle niż podjąć wysiłek intelektualny. Cytując klasyka: "was kurwa interesuje tylko pierdolone hd w iphonie na promocji". A domaganie się informowania o ironii to już kompletny upadek i dno intelektualne. Kurwa, co się dzieje z tym światem…

 4. Wojciech Mazurek Poważna strona, żądam poważnych artykułów. Dla beki, mam pełno innych stron z wymyślonymi informacjami. Pikio do niej dołączyło aktualnie. Jeśli już autor nie ma o czym pisać, i pisze na chama, niech nie pisze wcale.

 5. Wojciech Mazurek Jak ktoś sobie chce jaja robić, to niech nie wypisuje tego na portalu który chce uchodzić za informacyjny i rzetelny. Jak tak dalej pójdzie, przestane go przeglądać bo zamiast pisać poważne felietony czy wiadomości, będzie to portal z śmiesznymi historyjkami

 6. Bardzo dobry felieton. Właściwie użyty sarkazm. Tematyka też bardzo spoko. I analogia do "dyskryminowanych" grup całkiem trafna. Jak ktoś nie ma dystansu, to jego problem. Podpisuję się pod tym obiema ręcyma.

 7. Pisanie pod tezę, do tego nic odkrywczego – każdy facebookowy komentator potrafi sklecić parę zdań na takim poziomie. "Haha, ci lewacy, chcą biedę znieść ustawą". No kurwa mać, drogi Panie Autorze, czy nie zdaje Pan sobie sprawy z tego, że pana sarkastyczny felieton nic nie wnosi do dyskusji i jest tylko papką stworzoną ze słów, zdań i opinii które każdy z nas już słyszał? No, ale przecież Pan Autor jest "Dumnym Polakiem" i o polskiej scenie politycznej wypowiada się "zawsze ostro". W obliczu takich atutów zdolność do samodzielnego myślenia i napisania kilku zdań wg własnego pomysłu wydają się być całkiem zbędne, prawda?

 8. Pisanie pod tezę, do tego nic odkrywczego – każdy facebookowy komentator potrafi sklecić parę zdań na takim poziomie. "Haha, ci lewacy, chcą biedę znieść ustawą". No kurwa mać, drogi Panie Autorze, czy nie zdaje Pan sobie sprawy z tego, że pana sarkastyczny felieton nic nie wnosi do dyskusji i jest tylko papką stworzoną ze słów, zdań i opinii które każdy z nas już słyszał? No, ale przecież Pan Autor jest "Dumnym Polakiem" i o polskiej scenie politycznej wypowiada się "zawsze ostro". W obliczu takich atutów zdolność do samodzielnego myślenia i napisania kilku zdań wg własnego pomysłu wydają się być całkiem zbędne, prawda?

 9. Maciej Sobieski No i koniec dyskusji, znaleźliśmy się teraz w brzuchu węża zjadającego własny ogon :) Tak czy inaczej, życzę więcej kreatywności podczas pisania kolejnych felietonów. Ja wiem, że można pisać na okrągło to samo, tylko trochę innymi słowami. Ba, można nawet z tego wyżyć. Tylko to tak trochę głupio. Miłego popołudnia :)

 10. Pomyśleć, że chłop studiujący elektrykę powinien mieć chociaż trochę inteligencji i zauważyć, że to żart. Nie ważne już czy słaby czy wybitny, ale jednak żart. Masakra :)

 11. Wyglada na to ze stolec pod wplywem cisnienia z zewnatrz zostal wcisniety w uklad nerwowy(domyslam sie po tesknocie za gejami ze kolega ten sam) i wytworzyly gowniane mysli. Tylko tak mozna okreslic ten debilny belkot.

 12. Ech… humanistyka lezy w Polsce i kwiczy. Widac to po tym, ze ludzie na studiach – a wiec sila rzeczy cos z humanistyki lizneli w liceum – nie potrafia rozumiec tego co zdaje im sie, ze czytaja…

 13. ale ale!!! chwila ,moment! czyż historyk nie jest humanistą?? (bronisław k. i donald T) toz to rozpasanie humanistyczne na szczytach władzy! co prawda pierwszy jest z obornik a drugi kominy malował i zonę potajemnie bijał , korzenie jednakże humanistyczne jakby ni e patrzeć. Stosujecie wy "humaniści" taka sama taktyke jak sodomici opanowaloiście większość intratnych posadek i rwetes podnosicie jaka to wam sie kzrywda dzieje uciśnionym ćwierćinteligentom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ