UDOSTĘPNIJ
fot. facebook.com/januszkijowski

Wpis na Facebooku Janusza Kijowskiego, stryja lidera KOD-u, wzbudził kontrowersje wśród internautów. Autor w mocnych słowach krytykuje osoby, które sprzeciwiają się inicjatywie.”Pozbawieni ciekawości świata i języków, pracują za marne grosze albo pobierają głodowe zasiłki” – pisze w emocjonalnym wpisie.

Marsze KOD-u cieszą się coraz mniejszą popularnością. Podczas ostatniego marszu zostało to zauważone nawet przez reporterów TVN24, którzy w relacji opisywali, że tłum ludzi składa się w dużej mierzę z turystów zaglądających z ciekawości.

Być może to przyczyniło się do powstania emocjonalnego wpisu, w którym Kijowski zapowiada trudne czasy dla KOD-u. Jego zdaniem Polacy wolą obietnice i przyzwolenie dla pogardy niż demokrację liberalną. Z pogardą opisuje osoby, do których nie przemawiają postulaty ruchu społecznego. Twierdz, że te osoby są niewykształcone, biedne i pozbawione ciekawości świata. Kijowski uważa, iż w przypadku porażki inicjatywy społecznej pozostają mu tylko marsze i wspomnienie 25-lat Wolności.

kodziści

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

wk źródło:niezalezna.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułCzego potrzebują Siły Zbrojne RP?
Następny artykułTragiczne wyniki polskich uniwersytetów. Przed nami m.in. Serbia, Meksyk i Chile
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również