UDOSTĘPNIJ

Austria. Uchodźcy w St. Kanzian w czwartek rozpoczęli strajk głodowy. Chcą kieszonkowego w wysokości 2000 euro miesięcznie na osobę oraz paszportów. 

– Kryzys imigrancki ma wiele twarzy. Pośród tych, którzy są naprawdę w potrzebie, są ci, którzy wierzą, że mogą eksploatować europejską kulturę gościnności wychodząc z bezwstydnymi żądaniami – mówił Chrisitan Ragger z Wolnościowej Partii Austrii, obecnie najsilniejszej eurosceptycznej partii w kraju.

W czwartek 20 azylantów rozpoczęło strajk głodowy. Przybysze są wściekli, że dostali pozwolenia na pobyt, a nie paszporty. Uchodźcy żądają również kieszonkowego w wysokości 2000 euro miesięcznie. Postanowili wystąpić na konferencji prasowej, by upewnić się, że poprzez nagłośnienie sprawy w mediach, ich żądania zostaną spełnione.

Wolnościowa Partia Austrii to liberalno-nacjonalistyczne, eurosceptyczne ugrupowanie, które sprzeciwia się przyjmowaniu imigrantów zarobkowych. Obecnie przewodniczącym partii jest Heinz-Christian Strache.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: unzensuriert.at

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMagdalena Ogórek w rosyjskiej telewizji
Następny artykułNowa moda w sieci – selfie w trakcie seksu (+18)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również