UDOSTĘPNIJ

Belgijski rząd, tak jak polski, postanowił podnieść wiek emerytalny do 67. roku życia. Decyzja spotkała się z gigantycznym oporem ze strony społeczeństwa, a setki tysięcy Belgów już wyszły na ulice. Strajk generalny zapowiedziany na 15 grudnia sparaliżuje kraj.

Wielu Belgów w ramach strajku spokojnie manifestowała swój sprzeciw, aczkolwiek doszło również do zamieszek oraz podpalenia miasta. Teraz, na ulice wyjdzie znacznie więcej obywateli, ponieważ 15 grudnia odbędzie się strajk generalny, który sparaliżuje kraj. Najprawdopodobniej w protestach wezmą udział setki tysięcy osób.

Strajk spowoduje również utrudnienia w ruchu lotniczym, co powinny wziąć pod uwagę osoby planujące w tym czasie podróż do Belgii. Nie będą też jeździć pociągi, autobusy i tramwaje. Wszystko przez plany oszczędnościowe rządu.

W Polsce podniesienie wieku emerytalnego spotkało się z mikroskopijnymi protestami w porównaniu do Belgii, w której mieszka 11 milionów ludzi.

fot. John Thys, AFP

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKrótka opowieść o Stanie Wojennym
Następny artykułŻołnierze ćwiczyli zamordowanie Putina
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również