UDOSTĘPNIJ

Belgijski rząd, tak jak polski, postanowił podnieść wiek emerytalny do 67. roku życia. Decyzja spotkała się z gigantycznym oporem ze strony społeczeństwa, a setki tysięcy Belgów już wyszły na ulice. Strajk generalny zapowiedziany na 15 grudnia sparaliżuje kraj.

Wielu Belgów w ramach strajku spokojnie manifestowała swój sprzeciw, aczkolwiek doszło również do zamieszek oraz podpalenia miasta. Teraz, na ulice wyjdzie znacznie więcej obywateli, ponieważ 15 grudnia odbędzie się strajk generalny, który sparaliżuje kraj. Najprawdopodobniej w protestach wezmą udział setki tysięcy osób.

Strajk spowoduje również utrudnienia w ruchu lotniczym, co powinny wziąć pod uwagę osoby planujące w tym czasie podróż do Belgii. Nie będą też jeździć pociągi, autobusy i tramwaje. Wszystko przez plany oszczędnościowe rządu.

W Polsce podniesienie wieku emerytalnego spotkało się z mikroskopijnymi protestami w porównaniu do Belgii, w której mieszka 11 milionów ludzi.

fot. John Thys, AFP

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKrótka opowieść o Stanie Wojennym
Następny artykułŻołnierze ćwiczyli zamordowanie Putina
Wiadomości Pikio
Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

7 KOMENTARZY

  1. U nas kto ma protestowac jak wszyscy wyjechali za chlebem a dziadkowie co ledwo chodza wola zostac w domach i prac mózgi TVN – enem poten ludzie po 40 ktorzy kurczowo trzymaja sie pracy i nie maja czasu na nic tylko praca dom . A mlodzi 18 – 25 lat …. heh to tych nic nie interesuje . Polacy mamy jedna wade nie umiemy sie zjednoczyc …

  2. A ja nie mam pretensji do ludzi w Polsce którzy i tak są udręczeni do tego stopnia ze az zal patrzeć , ze strachem o jutro o to z czego będą mieli zapłacić rachunki za czynsz jedzenie, wiem cos o tym wtedy naprawdę nie ma się głowy do myslemnia o tak odległych rzeczach jak emerytura kiedy się nie wie jak będzie z pieniędzmi ok 15go!!! Niestety to wszystko robione jest celowo żeby układ utrzymał się u koryta no i z kilku innych powodów dlatego masą nie damy rady >> Nam w kraju jest potrzebna tylko grupka charakternych ludzi której uda się to wywrócić koryto!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ