UDOSTĘPNIJ

Od kilkudziesięciu godzin polskim państwem wstrząsa wyciek akt tzw. „afery podsłuchowej.” Życie publicznie toczy się w zasadzie pod dyktando jednej osoby – Zbigniewa Stonogi, który zyskał gigantyczny posłuch społeczny, zwłaszcza w internecie. Jego rewelacje doprowadziły do szeregu dymisji w rządzie i poważnego kryzysu najważniejszych instytucji państwowych.

Z mównicy sejmowej bieżące gorące sprawy skomentował poseł partii KORWiN – Przemysław Wipler. Grzmiał o patologiach obecnej władzy i w ramach remedium nawoływał do samorozwiązania sejmu i przyśpieszonych wyborów.

Prezentujemy wystąpienie posła Wiplera w sejmie:

Sprawę za pośrednictwem Facebooka skomentował również wiceszef Ruchu Narodowego – Krzysztof Bosak. Co ciekawe, wskazał analogiczne lekarstwo na zażegnanie chaosu w polskim życiu publicznym – przyśpieszone wybory.

„Rząd się sypie, Platforma w tarapatach i polityczny wiatr zaczyna chyba wreszcie wiać we właściwym kierunku. Szkoda, że dopiero teraz i że dzieje się to kosztem kompromitacji instytucji naszego państwa. Ale taka jest kolej rzeczy, że żadne oczyszczenie nie przychodzi bez bólu. Czeka nas jeszcze wiele wstrząsów i skandali, nim z tego wszystkiego urodzi się coś pozytywnego. Co dalej? Jeśli tylko byłoby to możliwe uważam, że powinny być przyspieszone wybory. Skoro mamy już na wrzesień zapowiedziane referendum, to po co z wyborami czekać do października? Ten rząd i ten Sejm i tak nic już nie zrobią.” – napisał Bosak na Facebooku

Chcesz być na bieżąco? Polub Pikio.pl

ds, źródło: Youtube.com, Facebook.com
obrazek: Youtube.com

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNergal pozywa Ryszarda Nowaka za nazywanie go „przestępcą”
Następny artykułStryj Grzegorza Brauna traci posadę prezesa TVP
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również