UDOSTĘPNIJ
Fot. Wikimedia Commons (Piotr Waglowski) - Flickr (Flash.pro)

„Masz w rodzinie osobę w wieku 75 lat lub sam jesteś seniorem? Skorzystaj z wyjątkowej promocji, jaką przygotowała platforma nc+ dla wszystkich osób powyżej 75. roku życia” – reklamuje swoją nową ofertę operator, który jako pierwszy wprowadził specjalne ułatwienia dla legalnie zwolnionych z abonamentu RTV obywateli. Prawdopodobnie wkrótce w jego ślady pójdzie także reszta platform.

Powstanie promocji nc+ znacząco zbiega się w czasie z nowelizacją ustawy dotyczącej ściągalności abonamentu. Według nowego prawa operatorzy będą musieli przekazywać Poczcie Polskiej dane osobowe swoich klientów, co rzekomo ułatwi pobieranie należności. Wciąż istnieje jednak jeden problem – właściciele poszczególnych platform twierdzą, że jest to pomysł po prostu niezgodny z konstytucją.

Osoby powyżej 75 lat, dla których została stworzona oferta, są ustawowo zwolnione z płacenia abonamentu. Jeśli umowę z nc+ podpisze więc senior w odpowiednim wieku, Poczta Polska nie będzie mogła żądać zapłaty należności. Oprócz osób starszych zwolnieni z płatności są także obywatele zaliczeni do I grupy inwalidzkiej, kombatanci, którzy są inwalidami wojskowymi lub wojennymi; ci, którzy ukończyli 60. rok życia i mają prawo do emerytury, ale jej wysokość nie przekracza 50 proc. średniego wynagrodzenia, a także niewidomi, których ostrość wzroku nie przekracza 15 proc.

Eksperci prognozują już, że większość opertorów pójdzie wkrótce śladami nc+. Jednocześnie zaznaczają, że Jacek Kurski nie spodziewał się raczej tak szybkiej odpowiedzi na swoje kontrowersyjne pomysły.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również