UDOSTĘPNIJ
Fot. Flickr (Gage Skidmore) - Wikimedia Commons

Swoją najnowszą decyzją Donald Trump rozwścieczył środowiska LGBT na całym świecie. Po konsultacjach przeprowadzonych ze swoimi doradcami zarządził on zadziwiający zakaz dotyczący osób transseksualnych. O kontrowersyjnej decyzji tradycyjnie poinformował obywateli na Twitterze.

– Po konsultacji z moimi generałami oraz ekspertami wojskowymi proszę przyjąć do wiadomości, że rząd Stanów Zjednoczonych nie zaakceptuje, ani nie pozwoli na służbę wojskową osób transseksualnych w amerykańskiej armii – napisał bezpośrednio na jednym z portali społecznościowych Donald Trump. W kolejnym poście wytłumaczył otwarcie swoją decyzję.

– Nasze wojsko musi być skupione na odnoszeniu wielkich zwycięstw i nie może być obciążane ogromnymi kosztami medycznymi i chaosem, które osoby transpłciowe mogłyby wnieść do służby. Dziękuję – zakończył stanowczo wypowiedź Trump.

Jego stanowisko oburzyło przedstawicieli środowisk LGBT, ale także wielu obywateli, którzy nie mają z nim nic wspólnego. Według nich działania prezydenta są po prostu ograniczeniem wolności stanowiącej jedną z najważniejszych amerykańskich wartości.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również