UDOSTĘPNIJ
foto: pl.wikipedia.org

Pani Magdalena Środa, mająca w III RP tytuł profesora stwierdziła, że Tego rodzaju deklaracja powinna być zabroniona. Oczywiście mowa o Deklaracji Wiary.

Nie rozumiem, jak można tak tępo głosić hasła demokratyzacji, jednocześnie strasząc efektami demokracji? Nie to, żebym demokrację powszechną popierał, niemniej – o ile się nie mylę – pani Środa właśnie za tą opcją jest. Większość obywateli to zdeklarowani katolicy, większość aktywnych obywateli to również katolicy. Ponadto sporo jest inteligencji, m. in. lekarzy, którzy za katolików się uważają i jak widać, chcą też w ten sposób żyć. Czemu więc pani Środa potępia wolny wybór obywateli?

Polska staje się krajem fundamentalizmu religijnego, i to w środku Europy. – powiedziała Magdalena Środa

Teraz więc ja – wzorem pani Magdaleny Środy – wzywam i przestrzegam: Polska może stać się państwem wyznaniowym – państwo chce narzucać wyznawanie ateizmu. Bo brak wiary to także wiara. Wiara w brak istnienia.

O ile mi wiadomo, nauka nie udowodniła nieistnienia bytu wyższego (już abstrahuję od chrześcijaństwa), więc ateizm jest.. no właśnie – wiarą? Tezą? Irracjonalizmem? Nawet błędny w swym założeniu racjonalizm zakłada, że Bóg istnieje. Niezależnie od przyczyny, autorytety III RP znowu próbują forsować projekty represjonujące obywateli.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKampanii przeciw strzelaniu ciąg dalszy
Następny artykułMiłość w łonie Matki

Założyciel i redaktor naczelny portalu Kontrrewolucja.net. Publicysta i bloger. Zafascynowała mnie filozofia realistyczna. Bóg, honor i ojczyzna – kolejność nieprzypadkowa.

Chcesz wiedzieć więcej? Znajdź mnie na facebooku: https://www.facebook.com/dominik.cwikla

Zobacz również