UDOSTĘPNIJ
fot. youtube.com/nowoczesna / tvp

„Skoro TVPiS kłamie to mamy dla was dziennik TV” – tak formacja Ryszarda Petru zapowiedziała parodię „Wiadomości TVP”, w której głosu udzielił znany z parodiowania „Dziennika Telewizyjnego” Jacek Fedorowicz.

Parodię stylizowaną na „Dziennik Telewizyjny” Jacka Fedorowicza, Nowoczesna wyświetliła w czwartek na warszawskim Skwerze Wolności Słowa, a później opublikowała na portalach społecznościowych. W opublikowanej parodii nie zobaczymy co prawda charakterystycznych scenek, które pamiętamy z programu polskiego satyryka ale pojawił się sam Fedorowicz, podkładający głos pod polityków i dziennikarzy.

W „Wiadomościach TVPiS” możemy zobaczyć „co tak naprawdę myślą” premier Beata Szydło, prezes Jarosław Kaczyński czy ministrowie Antoni Macierewicz i Witold Waszczykowski.

Jak wyjaśnili politycy Nowoczesnej, prawdziwe „Wiadomości TVP” w ostatnich tygodniach tracą widzów, więc postanowili pomóc obozowi władzy i pokazać jak powinna wyglądać propaganda. Pomysł polityków formacji Petru nie spodobał się jednak, odpowiedzialnej za wszystkie programy informacyjne w TVP, Marzenie Paczusce, która zagroziła Nowoczesnej pozwem o wykorzystanie loga i wizerunku dziennikarzy.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPrezydent Ukrainy przekazał swoje aktywa biznesowe firmie Rothschild Trust
Następny artykułAwantura na posiedzeniu komisji Rady Warszawy
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również