UDOSTĘPNIJ

Nie będzie płyty Borysewicz-Kukiz, mimo iż ta jest prawie gotowa. Wszystko dlatego, że wytwórnia zerwała kontrakt z Pawłem Kukizem. Chodzi o jego start w wyborach prezydenckich. Jak twierdzi, już wcześniej odczuwał negatywne skutki swojej działalności politycznej i społecznej, a „ktoś” ostrzegał przed tym Jana Borysewicza. 

Poniżej pełna treść oświadczenia Pawła Kukiza w sprawie zerwania kontraktu przez firmę Sony.

„Jestem tuż po rozmowie telefonicznej z Maciejem Kutakiem, dyrektorem generalnym Sony Music Polska…

Poinformował mnie, iż w związku z moim udziałem w kampanii prezydenckiej uważa nasz kontrakt za zerwany…
Dotyczy to nie tylko płyty Borysewicz – Kukiz ale również całego mojego kontraktu…

Tłumaczenia Kutaka były przedziwne… Na moje argumenty, że kampania prezydencka kończy się 10 maja a płyta ma się ukazać dopiero w listopadzie odpowiedział, że … to będzie klapa finansowa dla jego firmy(!) bo muzyka nie może byc wykonywana przez polityka….

Odpowiedziałem mu, że przecież w materiale na płytę nie ma ani jednej piosenki o jakimkolwiek politycznym kontekście. On na to, że nie ma to żadnego znaczenia….

Zapytałem Kutaka czy w takim razie – skoro włożyłem tyle pracy w teksty i „ogarnięcie” tych piosenek – mogę nagrać tę płytę z Janem w innej wytwórni…
Odpowiedział, że nie ponieważ Sony ma wyłączność na Borysewicza….

Wcześniej rozmawiałem z Janem. Był wyraźnie przestraszony i prosił mnie bym wycofał sie z tej kampanii. Bo „przestaną puszczac wszystkie nasze piosenki” … Bo rozmawiał „z kimś” kto go przed tym ostrzegał. Wiem, ze Jan przyjaźnie się z szefem jednej z najwiekszych rozgłośni komercyjnych w Polsce…

Kiedy sobie to wszystko pozbieram do kupy to zaczynam rozumieć, dlaczego NIE MA starych moich płyt w EMPiK-ach i innych sklepach….
Zaczynam rozumieć, dlaczego płyta „Zakazane Piosenki” ukazała się z opóźnieniem a nie w dniu premiery. Dlaczego mimo zamówień sklepów (mam na to dowody) SONY MUSIC POLSKA NIE REALIZOWAŁA zamówień tych sklepów…

Oni po prostu chcą mnie finansowo wykończyć. Chcą, żebym się poddał….
NIGDY! Po moim trupie! Przyjdzie wkrótce czas.

JESZCZE NIE ZGINĘŁA!”

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułLitwa przekazała Ukrainie „elementy broni”. Wśród nich „pancerne traktory”
Następny artykułBiedroń ostrzega prawicę. Grozi wyjawieniem nazwisk „prawicowych gejów”
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również