UDOSTĘPNIJ
fot. youtube

Jak wynika z sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej, początek sprawowania władzy przez prezydenta Andrzeja Dudę dobrze ocenia jedna trzecia pytanych.

„Zdecydowanie dobrze” początek prezydentury Andrzeja Dudy ocenia jedynie 9% badanych. Więcej, bo 24% ocenia ją „raczej dobrze”. Z kolei złą ocenę początkom Andrzeja Dudy jako prezydenta wystawiło w sumie 15% Polaków (11% raczej źle, 4% zdecydowanie źle).

Najlepsze oceny nowemu prezydentowi wystawiają osoby w wieku 25-34 lat, mieszkające na wsi, mające wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zawodowe. Z drugiej strony osoby w wieku 35-44 lat, z wykształceniem wyższym, mieszkające w miastach, wystawiają prezydentowi najgorsze oceny.

Ponad połowa (52%) pytanych nie ma jeszcze wyrobionego zdania na temat pierwszych kilku tygodni działalności nowego prezydenta. Co – jak wyjaśnia CBOS – nie jest niczym niezwykłym z uwagi na krótki okres urzędowania. Mimo wszystko wynik jaki uzyskał Andrzej Duda jest znacznie gorszy od wyników swoich dwóch poprzedników tj. Lecha Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego. W przypadku tego pierwszego brak zdania w kwestii oceny prezydentury kilka tygodni po objęciu urzędu miało 45% pytanych, a w przypadku Komorowskiego 36%.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: CBOS/wp

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWinnicki o listach KWW Pawła Kukiza
Następny artykułStonoga atakuje: Kaczyński to gej, dziś opowiem o jego miłości
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również