UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia/Aargambit

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez IBRIS, Platforma Obywatelska z Grzegorzem Schetyną na czele może liczyć jedynie na 4,2% poparcia. Ugrupowanie notuje lepszy wynik gdy nazwisko lidera nie jest podawane.

IBRIS zapytało Polaków o ich preferencje polityczne, podając równocześnie nazwiska liderów formacji politycznych.

Na Prawo i Sprawiedliwość z Jarosławem Kaczyńskim na czele chce głosować aktualnie 26,8% badanych. Druga w kolejności uplasowała się Nowoczesna Ryszarda Petru, która dzięki swojemu liderowi notuje lepszy wynik niż w pozostałych badaniach tj. 22,2%.

Na podium znalazł się jeszcze Kukiz’15 z Pawłem Kukizem na czele, na którą chce głosować 15% pytanych. Najgorszy wynik zanotowała Platforma Obywatelska, na którą – jeśli liderem jest Grzegorz Schetyna – chce głosować jedynie 4,2% respondentów.

W badaniu bez uwzględnienia nazwisk liderów, pierwsze miejsce należy tradycyjnie do Prawa i Sprawiedliwości (30,9%), potem Nowoczesna (20,4%), Kukiz’15 (13,1%), Platforma Obywatelska (12,8%). Dalej  PSL (4,6 %), SLD (4,6 %), Razem (3%) oraz KORWiN (2,7%).

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: fakt/ibris

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułUSA: Po raz pierwszy w historii na banknocie znajdzie się czarna kobieta
Następny artykułLiroy o rozłamie w Kukiz’15: Tak łatwo wam z nami nie pójdzie
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również