UDOSTĘPNIJ

Jak wynika z najnowszego badania IBRIS przeprowadzonego dla „Rzeczpospolitej”, Prawo i Sprawiedliwość cały czas cieszy się poparciem na tradycyjnym ok. 30% poziomie. Inaczej jest w przypadku formacji, która straciła władzę w ubiegłym roku, ponieważ zanotowała najgorszy wynik od 10 lat. Jak zawsze przypominamy, że do każdego sondażu należy podchodzić z dystansem.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz to na formację Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 33% wyborców. W porównaniu z wynikiem z poprzedniego miesiąca jaki PiS uzyskało w badaniu IBRIS, jest to wzrost poparcia aż o 6%. Komentujący wyniki badania politolodzy uważają, że jest to zasługa działającego programu „Rodzina 500 plus”. Wyborcy, którzy zagłosowali w ubiegłorocznych wyborach na PiS ze względu na socjalną część programu tej partii, reagują teraz pozytywnie na spełnioną obietnicę.

Na drugim miejscu znalazła się opozycyjna Nowoczesna Ryszarda Petru, która uzyskała 21%, co daje mały spadek poparcia tj. o 1% w porównaniu z poprzednim badaniem. Najgorzej – z trzech tradycyjnych liderów wszystkich sondaży – wypadła Platforma Obywatelska, która zanotowała najgorszy wynik od 10 lat. Na byłą partię rządzącą chce głosować już tylko 12% Polaków.

Do Sejmu dostałby się jeszcze Kukiz’15 z poparciem na poziomie 10%, Sojusz Lewicy Demokratycznej 6% i Polskie Stronnictwo Ludowe 5%.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: rzeczpospolita

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTak wygląda człowiek zabity paralizatorem? Będą protesty pod komendą
Następny artykułOceń półrocze rządów Prawa i Sprawiedliwości. Głosuj!
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również