UDOSTĘPNIJ

Jak wynika z przeprowadzonej przez portal ewybory.eu sondy ulicznej Prawo i Sprawiedliwość zanotowało poważny spadek poparcia. Natomiast poparcie dla innych formacji nieznacznie wzrosło.

W opublikowanym przez portal ewybory.eu najnowszym sondażu ulicznym formacja Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 37,1% poparcia. W porównaniu z poprzednim badaniem jest to spadek blisko o 10%.

Na drugim miejscu znajduje się tradycyjnie Platforma Obywatelska, która zanotowała nieznaczny wzrost poparcia o 3% i może aktualnie liczyć na 24,2% głosów. Według sondażu ewybory.eu w polskim parlamencie znalazłoby się jeszcze 4 partie – Zjednoczona Lewica SLD+TR (15,3% – wzrost o 3,3%), KORWiN (6,3% – wzrost o 3,5%), Kukiz’15 (5,5% – wzrost o 1%) i PSL (5,5% – wzrost o 0,5%).

Poza parlamentem znalazłyby się natomiast NowoczesnaPL z 4% głosów (wzrost o 1,1%), KWW Zbigniewa Stonogi 1% (spadek o 1,5%), KWW G.B Szczęść Boże 0,5%, Polska Partia Pracy Sierpień ’80 0,3%, Zjednoczona Lewica SdPl+WiR 0,2% oraz partia Razem z wynikiem 0,1%.

źródło: ewybory.eu / fot. infogr.am
źródło: ewybory.eu / fot. infogr.am

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: ewybory.eu

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRosjanie wysyłają pomoc humanitarną dla Syrii
Następny artykułOjciec chłopca ze słynnego zdjęcia był przemytnikiem i sam wywrócił łódź
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również