UDOSTĘPNIJ

Jak wynika z najnowszego sondażu Centrum Badań Opinii Społecznej Prawo i Sprawiedliwość zanotowało spadek poparcia, podczas gdy jego największy rywal tj. Platforma Obywatelska może się pochwalić wzrostem notowań. W Sejmie znalazłyby się tylko cztery formacje. Jak zawsze przypominamy, że do sondaży należy podchodzić z dystansem.

Mimo, że Prawo i Sprawiedliwość wciąż jest na prowadzeniu i jego poparcie jest o kilkanaście procent większe od pozostałych formacji, to formacja Kaczyńskiego zanotowała widoczny spadek, aż o 4 punkty procentowe – z 38% w kwietniu do 34% w maju.

Drugie i trzecie miejsce w zestawieniu to tradycyjnie Nowoczesna Ryszarda Petru, na którą oddanie głosu deklaruje aktualnie 18% (bez zmian w porównaniu z kwietniem) Polaków oraz Platforma Obywatelska, która zanotowała wzrost notowań o 3%, z 13% w poprzednim miesiącu do 16% w maju.

W Sejmie znalazłaby się jeszcze tylko formacja Pawła Kukiza, Kukiz’15, której poparcie tradycyjnie jest na poziomie 8%.

Reszta formacji ujętych w sondażu CBOS nie przekroczyła 5% progu wyborczego tj. SLD i PSL uzyskały po 4%, KORWiN 3%, a lewicowa Razem 2%.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: cbos/wp

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKsiądz odmówił pochówku zmarłemu dziecku. „Nie przyjęliście kolędy, nie będzie pogrzebu”
Następny artykułWHO: Co czwarta ciąża na świecie kończy się aborcją
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również