UDOSTĘPNIJ
fot. flickr / wikimedia / Piotr Drabik / Adrian Grycuk

Jak wynika z najnowszego badania poparcia partii politycznych przeprowadzonego na zamówienie „Rzeczpospolitej”, Nowoczesna Ryszarda Petru zaczyna mieć problem z utrzymaniem poparcia na stałym poziomie. Co ciekawe, do gry wraca Sojusz Lewicy Demokratycznej. Jak zawsze przypominamy, że do każdego sondażu należy podchodzić z dystansem.

Tradycyjnie liderem poparcia jest formacja Jarosława Kaczyńskiego, Prawo i Sprawiedliwość, które może liczyć aktualnie na 32% głosów. Taki wynik tworzy ogromną przepaść pomiędzy obozem władzy a opozycją, która wciąż ma wewnętrzne problemy i nie może znaleźć na siebie pomysłu.

Na drugim miejscu w zestawieniu uplasowały się ex aequo Nowoczesna Ryszarda Petru i Platforma Obywatelska Grzegorza Schetyny, uzyskując po 18%. Ta pierwsza nie może być jednak zadowolona z tego wyniku, ponieważ jest to spadek poparcia – w porównaniu z poprzednim miesiącem o ponad 2%.

Na podium znalazła się formacja Pawła Kukiza, która uzyskała tradycyjne 11% poparcia. Co jednak najciekawsze w najnowszym badaniu poparcia dla „Rzeczpospolitej” to powrót do gry Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który po raz pierwszy od dłuższego czasu przekroczył próg wyborczy uzyskując 6%.

Pozostałe formacje zawarte w badaniu nie przekroczyłyby progu wyborczego tj. PSL (4 proc.), KORWiN (3 proc.) i partia Razem (2 proc.).

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: rzeczpospolita

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułUK: Atak nożownika w centrum Londynu (video)
Następny artykułGwiazda Hollywood: „Jeśli Trump wygra, wracam do Szwecji. Brzydzę się faszyzmem”
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również