UDOSTĘPNIJ

Jak wynika z najnowszego sondażu CBOS, spośród wszystkich grup etnicznych Polacy najbardziej nie lubią Arabów i Romów. Natomiast największą sympatią darzymy naszych południowych sąsiadów – Czechów.

Z opublikowanego przez Centrum Badań Opinii Społecznej sondażu wynika, że większość Polaków nie lubi takich grup etnicznych jak Arabowie (67%), Romowie (67%), Rumuni (47%), Rosjanie (50%), Turcy (45%), Żydzi (37%) i Ukraińcy (34%).

Z kolei największą naszą sympatią cieszą się Czesi (50%), Włosi (49%), Słowacy (48%), Anglicy (47%), Hiszpanie (46%), Amerykanie (46%), Węgrzy (45%).

Wyniki w przypadku sympatii pozostają w większości niezmienne od lat. Czesi wygrywają niemal każdy podobny ranking.

W przypadku niechęci Polaków do Arabów czy Ukraińców, wpływ na taki wynik ma najprawdopodobniej kryzys imigracyjny w przypadku tych pierwszych oraz konflikty na tle etnicznym w przeszłości w przypadku tych drugich. W przypadku niechęci do Romów dużą rolę odgrywa wciąż istniejąca różnica kulturowa oraz brak integracji.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: cbos gazeta

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPiła na umór w ciąży, po 500+ chce odzyskać dziecko. Inni rodzice też (video)
Następny artykułPrezydent Duda broni postawy swojej żony ws. dyskusji o zakazie aborcji
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również