UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Platforma Obywatelska RP / Jarosław Kruk / Adrian Grycuk / European People's Party

Pracownia IBRIS przeprowadziła badanie opinii publicznej, w którym pytała Polaków o to kogo widzą w roli lidera aktualnej opozycji. Wyniki są dosyć zaskakujące, głównie za sprawą wyniku jaki uzyskał lider Komitetu Obrony Demokracji, Mateusz Kijowski. 

W badaniu jakie przeprowadziła pracownia IBRIS na zamówienie onet.pl, zapytano Polaków o to kogo widzą w roli lidera opozycji do aktualnie rządzącego obozu Jarosława Kaczyńskiego.

Najwięcej pozytywnych wskazań uzyskał lider Nowoczesnej, Ryszard Petru, którego w roli lidera opozycji widzi 39,2% Polaków niepopierających aktualnego rządu. Tuż za Petru uplasował się były premier Polski i aktualny przewodniczący Rady Europy, Donald Tusk, którego wskazało 37,7% pytanych.

Na podium znalazła się jeszcze następczyni Tuska, była premier Ewa Kopacz z wynikiem 28,2%. Niewiele mniej, bo 25,9% uzyskał aktualny przewodniczący Platformy Obywatelskiej – Grzegorz Schetyna.

Co jednak najbardziej zaskakujące, lider zdawałoby się największego środowiska opozycyjnego tj. Komitetu Obrony Demokracji, Mateusz Kijowski znalazł się na ostatnim miejscu w zestawieniu. Jako lidera całej opozycji wskazało go jedynie 16,7% Polaków niepopierających rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: ibris dla onet

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPalisz? Lepiej zapoznaj się z tymi zmianami, które wprowadza nowa ustawa
Następny artykuł1,8 miliarda. Tyle zapłacimy, żeby rolnicy mieli darmowe wizyty u lekarza
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również