UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Emmelie Callewaert

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Energii, poparcie dla budowy w Polsce elektrowni atomowej wciąż rośnie. W organizowanym co roku badaniu zanotowano właśnie najwyższy wynik w jego historii. Jak zawsze przypominamy również, że do każdego sondażu należy podchodzić z dystansem. 

Według wielu ekspertów oraz dużej części społeczeństwa budowa elektrowni atomowych pozwoliłaby nam zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne oraz uskutecznić walkę z globalnym ociepleniem.

Od 2012 roku na zlecenie ministerstwa energii cyklicznie przeprowadzane są badania opinii społecznej na ten temat. W 2017 zanotowano rekordowo wysokie poparcie dla pomysłu budowy elektrowni atomowej w Polsce.

Jeśli wierzyć wynikom sondażu to aż 61% Polaków popiera budowę nowoczesnej elektrowni (wzrost aż o 10% w porównaniu z rokiem poprzednim). Przeciwnego zdania jest 34% badanych.

Co ciekawe, aż 48% z nas nie ma nic przeciwko, by taka elektrownia pojawiła się w pobliżu ich miejsca zamieszkania. Ponadto 68% Polaków uważa, że dzięki elektrowniom atomowym nasz kraj mógłby polepszyć swoje bezpieczeństwo energetyczne.

Z kolei 79% Polaków zgadza się na to, by budowa elektrowni atomowych była wspierana finansowo przez polski rząd.

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również