UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Michał Radwański / Adrian Grycuk

Obóz władzy z pewnością nie uzna najnowsze badanie poparcia partii politycznych przeprowadzone przez IBRIS za sukces. Formacja Jarosława Kaczyńskiego traci, a jeden z największych rywali tj. Nowoczesna niebezpiecznie dogania PiS stając się największym zagrożeniem dla partii rządzącej. Jak zawsze przypominamy, że do każdego sondażu należy podchodzić z dystansem. 

Wszystko wskazuje na to, że ostatnie wydarzenia i kontrowersje wokół prób zaostrzenia prawa antyaborcyjnego (całkowity zakaz przerywania ciąży oraz karanie więzieniem kobiet, które się temu zabiegowi poddadzą) nie działają na korzyść Prawa i Sprawiedliwości.

Formacja Jarosława Kaczyńskiego zanotowała poważny spadek poparcia i pierwszy raz od bardzo długiego czasu uzyskała wynik poniżej 30% tj. 29%.

Co jednak jeszcze bardziej może nie zadowolić polityków obozu władzy to fakt, że jeden z największych rywali politycznych, czyli Nowoczesna Ryszarda Petru zyskuje na poparciu i zbliża się do Prawa i Sprawiedliwości. W najnowszym badaniu Nowoczesna uzyskała 25% głosów.

W Sejmie znalazłyby się jeszcze cztery formacje tj. Platforma Obywatelska (13%), Kukiz’15 (10%), Sojusz Lewicy Demokratycznej (5%) oraz – co jest pewnego rodzaju zaskoczeniem – lewicowa Razem (5%).

Poza parlamentem znalazłyby się takie partie jak KORWiN (3%) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe (3%).

sondaz

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: ibris dla rzeczpospolitej

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWiadomo ile Brytyjczycy zapłacą za Brexit. Większość pójdzie na urzędników
Następny artykułWałęsa ostro na konwencji PO: Opowiadaliście głupoty, populizm i demagogię (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również