UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Piotr VaGla Waglowski

Jak wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster, największe partie tracą poparcie, z czego korzystają mniejsze. Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę to aż siedem formacji miałoby szanse na dostanie się do parlamentu. Jak zawsze przypominamy, że do każdego sondażu należy podchodzić z dystansem.

Liderem notowań jest tradycyjnie Prawo i Sprawiedliwość, jednak jego przewaga nie jest już tak ogromna. Na formację Jarosława Kaczyńskiego chce aktualnie głosować 25% badanych.

Druga w kolejce Nowoczesna Ryszarda Petru może aktualnie liczyć na 16%. Z kolei Platforma Obywatelska na 10%. Formacja Kukiza uzyskała natomiast tradycyjne 8%.

Co jednak ciekawe, w Sejmie znalazłoby się więcej formacji tj. Sojusz Lewicy Demokratycznej, na który chce głosować 6% pytanych oraz partia Razem i KORWiN, które uzyskały w badaniu Pollster po 5%.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: instytut badań pollster dla se

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPetru: Dzięki temu projektowi preyzdenta zadłużenie Polski astronomicznie wzrośnie
Następny artykułPół internetu zachwycone opinią Kraśki o Powstańcach i PiS. Oceń sam czy słusznie
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również