UDOSTĘPNIJ
fds.org.pl

Elmi Abdi, Somalijczyk, który mieszka w Polsce od 20 lat i jest prezesem Stowarzyszenia Somalijskiego RP oświadczył ostatnio, że Polska nie jest przyjaznym krajem dla imigrantów.

W rozmowie z Jackiem Żakowskim Abdi powiedział, że Polska absolutnie nie jest przyjaznym krajem dla imigrantów. Według Somalijczyka jest on skazany na dyskryminację z uwagi na jego pochodzenie i wyznanie (islam).

Na pytanie Żakowskiego dlaczego zatem wciąż jest w Polsce skoro się tu źle czuje i nie jest zadowolony z polskich realiów, Abdi odpowiedział wprost, że mieszka tu bo nie ma gdzie indziej wyjechać.

Zapytany o przykład kraju, z którego Polska powinna brać przykład jeśli chodzi o stosunek do imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Somalijczyk bez zastanowienia odpowiedział, że z Wielkiej Brytanii gdzie imigranci mogą liczyć na dużą pomoc państwa.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOwp.pl
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułUrban prowokuje: „Stoimy przed polskim obozem koncentracyjnym” (video)
Następny artykułIrlandia: Pobili dziecko bo jest Polakiem
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również