UDOSTĘPNIJ

Smutne. Dramatyczne zdjęcie przedstawiające martwego syryjskiego chłopczyka wyrzuconego przez morze w istocie jest inscenizacją. Dziecko znaleziono gdzie indziej, a fotografię odpowiednio przygotowano używając ciała tragicznie zmarłego chłopczyka.

Zdjęcie obiegło świat i pojawiło się w wielu mediach, również na Pikio.pl. Brytyjskie dzienniki publikowały je pisząc, że Europa „musi się obudzić”. Fotografia zszokowała miliony internautów w całej Europie wyciskając potoki łez.

Choć w żaden sposób nie umniejsza to dramatu, okazuje się, że fotografia jest inscenizacją. Wykorzystana została tragedia, by zrobić odpowiednie zdjęcie. Syryjski chłopczyk tak naprawdę został znaleziony 2 września w innym miejscu tureckiej plaży. Ciało przeniesiono gdzie indziej i dopiero tam wykonano fotografię z odpowiednim ujęciem.

Przerażające jest również to, że ojciec dziecka Abdullah Kurdi w wyniku katastrofy stracił żonę i dwóch synów, bowiem w fatalnych warunkach podróżował do Europy chcąc wstawić sobie nowe zęby. Opowiedziała o tym zapłakana ciocia zmarłego chłopca w rozmowie z telewizją Sky News.

syryjczyk

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRosyjskie bombowce atomowe nad Wielką Brytanią
Następny artykułLegia pomoże uchodźcom. Klub przeznaczy pieniądze z biletów
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również