UDOSTĘPNIJ

Akcja Hejt Stop, której twarzy udzieliła premier Kopacz, miała za zadanie walczyć z mową nienawiści na murach. Niestety użyto przykładu, który okazał się być fejkiem.

Chodzi o wulgarne napisy „Mahomet to peda* i Allah to ku*wa”, które rzekomo pojawiły się na stacji metra Wilanowska i zostały zmyte. Jak wynika z informacji zdobytych przez internautów – zmyte w błyskawicznym tempie.

Problem polega na tym, że w serwisie Wykop zamieszczono zdjęcia, z których wynika, że napis to fejk zrobiony w programie graficznym. Internauci odkryli, że fotografię z napisem wykonano 11 września o godzinie 07:38:15, a tę bez napisu tego samego dnia o 07:39:25. Oznacza to, że działacze z „Hejt Stop” musieliby usunąć wulgarny napis w 70 sekund.

Ponadto, nie ma żadnych śladów po usunięciu napisu ze stacji metra zaś po wrzuceniu zdjęcia do programu graficznego widać, że ktoś przy nim „majstrował”. Poniżej zdjęcia, o których mowa.

Najciekawsze jest to, że tak napis faktycznie był w metrze. Tyle tylko, że został usunięty przed akcją Hejt Stop. O co więc chodzi z dziwnymi datami zdjęć oraz ewidentnym majstrowaniem przy fotografiach? Coraz częściej padają oskarżenia, że napis namalowano, by móc go zmazać.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

„Mamy problem z nienawiścią – jest jej tyle, że czasem jej nie zauważamy. W polskich miastach pełno jest nienawistnych bazgrołów, rasistowskich wypocin i gwiazd Dawida na szubienicy. Po prostu hejtów. I nawet, jeśli je widzimy, nie reagujemy. Bo jak?” – piszą o sobie wolontariusze akcji Hejt Stop.

fejk2
fejk4 fejk5

fejk1

fejk6

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

fot. Wykop.pl, użytkownicy: mistejk, rotero

źródło: WYKOP

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułAndrzej Rozenek vs Arkadiusz Mularczyk (video)
Następny artykułPijany poseł PSL Dziadzio zaatakował policjantów
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również