UDOSTĘPNIJ

Akcja Hejt Stop, której twarzy udzieliła premier Kopacz, miała za zadanie walczyć z mową nienawiści na murach. Niestety użyto przykładu, który okazał się być fejkiem.

Chodzi o wulgarne napisy „Mahomet to peda* i Allah to ku*wa”, które rzekomo pojawiły się na stacji metra Wilanowska i zostały zmyte. Jak wynika z informacji zdobytych przez internautów – zmyte w błyskawicznym tempie.

Problem polega na tym, że w serwisie Wykop zamieszczono zdjęcia, z których wynika, że napis to fejk zrobiony w programie graficznym. Internauci odkryli, że fotografię z napisem wykonano 11 września o godzinie 07:38:15, a tę bez napisu tego samego dnia o 07:39:25. Oznacza to, że działacze z „Hejt Stop” musieliby usunąć wulgarny napis w 70 sekund.

Ponadto, nie ma żadnych śladów po usunięciu napisu ze stacji metra zaś po wrzuceniu zdjęcia do programu graficznego widać, że ktoś przy nim „majstrował”. Poniżej zdjęcia, o których mowa.

Najciekawsze jest to, że tak napis faktycznie był w metrze. Tyle tylko, że został usunięty przed akcją Hejt Stop. O co więc chodzi z dziwnymi datami zdjęć oraz ewidentnym majstrowaniem przy fotografiach? Coraz częściej padają oskarżenia, że napis namalowano, by móc go zmazać.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

„Mamy problem z nienawiścią – jest jej tyle, że czasem jej nie zauważamy. W polskich miastach pełno jest nienawistnych bazgrołów, rasistowskich wypocin i gwiazd Dawida na szubienicy. Po prostu hejtów. I nawet, jeśli je widzimy, nie reagujemy. Bo jak?” – piszą o sobie wolontariusze akcji Hejt Stop.

fejk2
fejk4 fejk5

fejk1

fejk6

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

fot. Wykop.pl, użytkownicy: mistejk, rotero

źródło: WYKOP

DAROWIZNA DLA PIKIO

Wszystkie treści na Pikio.pl są darmowe. Wspierając nas darowizną, wspierasz naszą pracę i pozwalasz na rozwój jedynego, pluralistycznego portalu bez linii redakcyjnej. Musimy wykonywać taką samą pracę, jak dziennikarze mediów papierowych, lecz czytelnicy nie muszą płacić za dostęp do naszych treści.

Darowizna

Wybierz metodę płatności Ładowanie...
Dane osobiste

Suma Darowizny 0.00zł