UDOSTĘPNIJ
źródło: pixabay.com, flickr.com

Niemieckie służby nie próżnują i znów podniosły ciśnienie w swoim kraju. Siły bezpieczeństwa zaczęły przygotowywać się na zamach w okresie świątecznym. Dlatego w całym kraju prowadzone są akcje przeciwko terrorystom. Już są ich pierwsze efekty, które przerażają.

Choć od zamachu, do którego doszło w grudniu ubiegłego roku w Berlinie, minęło już niemal 12 miesięcy, echa tamtego wydarzenia wciąż są wyraźne. Ostatnio okazało się, że do zamachu przyczyniła się sama policja, a sprawa nie została do końca rozwikłana. By uniknąć podobnych zamachów podczas okresu świątecznego, służby specjalne zdecydowały się wystąpić z poważną i szeroko zakrojoną akcją.

Tylko we wtorek udało się zatrzymać niemieckim siłom specjalnym aż 6 potencjalnych zamachowców, którzy szykowali się do ataku. Ci planowali dokonać zamachu w okresie świąt. Chcieli powtórzyć krwawy atak Anisa Amriego, który 19 grudnia ubiegłego roku dokonał makabrycznego aktu terrorystycznego. Zamachowiec wjechał ciężarówką w jarmark bożonarodzeniowy, mordując 12 osób.

Ukrywali się wśród uchodźców

6 mężczyzn, którzy również chcieli uderzyć na jarmark bożonarodzeniowy, zatrzymano w Essen. To właśnie w tym mieście mieli uderzyć przed Bożym Narodzeniem. Jak podały służby specjalne, mężczyźni należą do komórki terrorystycznej wysłanej do Europy przez Państwo Islamskie. Ukrywali się wśród innych muzułmanów w ośrodku dla uchodźców. Według planów, które były już przygotowane, dnia, którego miał być przeprowadzony zamach, mieli wyjść z ośrodka i udać się na jarmark. Nie wiadomo jednak, w jaki sposób chcieli dokonać masakry.

Miasto pamięta ostatni zamach

To nie pierwszy raz, kiedy o Essen jest głośno przez zamach terrorystyczny. 11 marca tego roku celem ataku stało się centrum handlowe w tym mieście. Wówczas zamknięto je na cztery spusty, a do akcji wkroczyły kordony policji. Na szczęście obyło się bez ofiar, a terrorystów udało się w porę złapać. Gdyby jednak nie czujność służb specjalnych, plan zalania krwią tego miasta tym razem by się terrorystom udał. Niemcy są przerażeni efektami prac służb. Wciąż mają w pamięci zamachy sprzed miesięcy i boją się, że lada chwila czeka ich kolejny zamach.

źródło: twitter.com

9 największych kompromitacji rządu PiS


Elżbieta II unikała płacenia podatków? Ta afera już TRZĘSIE światem!

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również