UDOSTĘPNIJ

Słoweńscy parlamentarzyści przegłosowali ustawę, która ma pomóc tym obywatelom, którzy nie radzą sobie ze spłatą długów. To wyraz polityki słoweńskiego ministerstwa pracy.

Szacuje się, że z nowego prawa może skorzystać nawet 100 tysięcy Słoweńców. Wystarczy, że ci którzy spełniają odpowiednie kryteria złożą wniosek z prośbą o umorzenie długów. Mogą w nim wpisać na przykład, że zalegają z opłatami za prąd, gaz czy wodę.

W programie narodowego umarzania długów udział weźmie część instytucji państwowych i dobrowolnie firmy prywatne. Wiadomo już, że chęć pomocy najuboższym wyraziło co najmniej kilkadziesiąt prywatnych podmiotów. To między innymi banki czy usługodawcy zajmujący się dostawami prądu.

Słoweńska skarbówka wyznaczyła górny limit umorzenia zadłużenia na kwotę 50 euro – limity takie nie obowiązują firm prywatnych. Te same zdecydują o kwocie na jaką są w stanie odciążyć ubogiego dłużnika.

polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOLondynek.net/PAP
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułOto ostatnie orędzie prezydenta Komorowskiego
Następny artykułTrolle atakowały tak Michnika, Dudę a teraz JKM-a. A ludzie wierzą
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również