UDOSTĘPNIJ
Fot. Youtube.com

Osiedle na słowackich Koszycach zamieszkałe przez tysiące Romów zamieniło się w wysypisko śmieci. Nikt tam nie myśli o podjęciu pracy – wskutek nie płacenia podatków dzielnica odcięta została od dostaw prądu, gazu i wody. Śmieci wyrzucane są przez okno a bezrobocie wynosi 100%.

Pierwotnie, jeszcze w latach 70-tych bloki mieszkalne stawiane były z myślą o pracownikach służb mundurowych, jednak teraz dzielnica zasiedlona jest wyłącznie Romami.

Miejsce to generuje wiele problemów społecznych. Wysoka śmiertelność wśród noworodków – umiera co dwudziesty. Wzbudza również trwogę wśród innych Słowaków, którzy boją się przebywać w okolicy dzielnicy.

W Polsce ostatnio głośno było za sprawą Romów we Wrocławiu. Władze miasta wysłały ciężki sprzęt na działki, gdzie znajdowało się koczowisko Romów i obozowisko zostało zrównane z ziemią. O sprawie pisaliśmy tutaj.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds, źródło:Fakt.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułDefilada singapurskiego wojska. Nowocześnie i z rozmachem (video)
Następny artykułCzechy gotowe na obsadzenie granic wojskiem. Nie chcą imigrantów w kraju
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również