UDOSTĘPNIJ

Prokuratura Okręgowa w Warszawie poinformowała, że śledztwo prowadzone w sprawie poselskich „kilometrówek” zostało umorzone. Według śledczych – nie ma podstaw do twierdzenia, że posłowie dopuścili się oszustw.

Rozpoczęte pod koniec 2014 roku śledztwo miało sprawdzić czy w latach 2005-2014 doszło do niekorzystnego dla budżetu państwa rozporządzenia kwotą ponad 1,7 mln złotych w związku z tzw. kilometrówkami. Wśród podejrzewanych o oszustwo byli m.in. marszałek Radosław Sikorski i były poseł PO Sławomir Nowak a także posłowie Prawa i Sprawiedliwości, SLD czy Twojego Ruchu.

25 posłów było podejrzanych o oszustwa związane z „rozliczaniem w ramach ryczałtu otrzymanego na prowadzenie biura poselskiego kosztów przejazdu samochodem z tytułu wykonywania mandatu poselskiego”.

Jak tłumaczy prokuratura – większość posłów objętych postępowaniem to posłowie z okręgów wyborczych znacznie oddalonych od Warszawy i dlatego dokonanie prostego zestawienia liczby kilometrów dzielących ich okręgi od Warszawy z liczbą dni, w których odbywały się posiedzenia Sejmu lub prace komisji, pozwala na przyjęcie, iż w ciągu każdego miesiąca mogli oni wykorzystać nawet górną kwotę limitu kilometrów.

Z uwagi na powyższe prokuratura uznała, że nie doszło do oszustw i posłowie rzeczywiście mogli wykorzystać zadeklarowane w oświadczeniach kwoty ryczałtu na przejazdy samochodem.

bh, źródło: rmf24

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułW Krakowie stanie pierwszy pomnik Bartoszewskiego?
Następny artykułTeoretyczne państwo kierowane przez teoretycznych przedstawicieli
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również