UDOSTĘPNIJ
źródło: flickr.com, wikimedia.org/Gage Skidmore

Donald Trump może pochwalić się składem swojej rady gospodarczej. Nie zaczął jeszcze na dobre swojej prezydentury, a już po raz kolejny wzbudził zainteresowanie mediów. Wszystko przez to, że w radzie tej znalazły się bowiem bardzo prominentne osoby.

Trump może mówić o wielkim sukcesie. Zdołał bowiem zjednać sobie takie postacie biznesu jak CEO Pepsi, Indrę Nooyi, CEO Ubera, Travisa Kalanicka czy jednego z najbardziej popularnych miliarderów świata, Elona Muska. Informację o dołączeniu tych osób do rady gospodarczej podał sam Biały Dom.

Forum Strategiczne i Polityczne Prezydenta zwane potocznie radą gospodarczą to nowy organ w polityce USA. Ten został powołany w celu prowadzenia efektywnej i spójnej polityki przez przyszłego prezydenta Donalda Trumpa. Organ ten wpisane ma za jeden ze swoich celów „uczynienie Ameryki znów wielką”, zgodnie z hasłem miliardera z kampanii prezydenckiej.

Co ciekawe, Elon Musk, który zasiądzie w radzie Trumpa, jeszcze podczas kampanii prezydenckiej krytykował kandydata republikanów. Jak mówił Musk, Trump „nie jest odpowiednią osobą” na stanowisko prezydenta USA.

 – Myślę, że on nie jest odpowiednią osobą do bycia prezydentem – komentował kandydaturę Trumpa Elona Musk.

Warto dodać, że w środę Donald Trump spotkał się z najważniejszymi przedsiębiorcami branży technologicznej USA. W spotkaniu, które miało na celu omówienie problemu towrzenia miejsc pracy i wprowadzania innowacji wzięli udział tacy ludzie jak dyrektor generalny Amazona, Jeff Bezos, dyrektor generalny Apple, Tim Cook czy prezes Microsoftu, Satya Nadella.

pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również