UDOSTĘPNIJ

28-letni Włoch, Armin Schmieder, który w wolnych chwilach spędza czas na szybowaniu wśród górskich szczytów zginął tragicznie podczas jednego ze skoków. Mężczyzna wszystko transmitował na żywo za pośrednictwem Facebooka.

Do tragicznego w skutkach skoku doszło w pobliżu szwajcarskiego miasta Kandersteg. Schmieder, który miał już spore doświadczenie w skokach spadochronowych i w wingsuicie postanowił, że tym razem w skoku potowarzyszą mu jego znajomi.

W tym celu, tuż przed skokiem, rozpoczął transmisję live na Facebooku. To co jednak zobaczyli jego znajomi, nie można zaliczyć do udanych skoków.

Na nagraniu możemy zobaczyć jak niewiadomych przyczyn skoczek w pewnym momencie spada na ziemię, po czym umiera wydając ostatnie tchnienia.

Całą sprawę bada lokalna policja, której głównym zadaniem będzie poznać powody tragicznego wypadku.

Wingsuit to sport, w którym skoczek ubrany w specjalny kombinezon zeskakuje np. z górskiego szczytu, a następnie szybuje. Lot wingsuit kończy się otwarciem spadochronu i zazwyczaj bezpiecznym lądowaniem. Sport powstał w latach 90. wraz z wynalezieniem niezbędnego kombinezonu.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułZaskakujące wyniki nowego sondażu IBRiS. Platforma Obywatelska traci drugą pozycję
Następny artykułNie żyje współzałożycielka i rzecznik KOD
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również