UDOSTĘPNIJ
Fot. mon.gov.pl/ppor. Robert Suchy

Najwyraźniej nawet rocznica wybuchu II wojny światowej, to dla polityków nie powód, by odstawić na bok animozje. Tym razem do akcji postanowił wkroczyć Antoni Macierewicz.

Zgodnie z tradycją Apel Poległych w czasie obchodów wybuchu II wojny światowej na Westerplatte miał odczytać przedstawiciel harcerstwa. Został on jednak nieoczekiwanie zastąpiony przez jednego z żołnierzy podległych szefowi MON.

Od 18 lat spotykamy się na Westerplatte. Było tu dotychczas siedmiu premierów i trzech prezydentów RP i ja nigdy przedtem nie spotkałem się z tak niską kulturą jak dzisiaj. Tu na Westerplatte stało się coś, co jest sprzeczne z istotą tego miejsca – skomentował sytuację prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz.

Rzeczniczka prezydenta Gdańska poinformowała, że przedstawiciele MON od wczoraj starali się zmienić ustalenia związane z odczytaniem Apelu Poległych. Nikt nie spodziewał się jednak, że Antonii Macierewicz postanowi wprowadzić zmiany siłą.

Wojsko złamało dane Miastu Gdańsk słowo! Umówiliśmy się, że Apel Pamięci na Westerplatte przeczyta harcerz. A to harcerze są razem z Miastem gospodarzem dorocznych uroczystości na Westerplatte – dodał Paweł Adamowicz.

źródło: natemat.pl

Kto ma lepszą armię: Polska czy Ukraina? PORAŻAJĄCA różnica!

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również