UDOSTĘPNIJ

Choć festiwal w Opolu nie rozkręcił się jeszcze nawet w najlepsze, już jest ogromny skandal z nim związany. Chodzi o gwiazdy imprezy, jakie zaprezentują się Polakom na scenie. Mowa o dwóch zespołach, w których grają… ludzie obozu władzy.

Wizerunek publicznej znacznie podupadł i dotąd nie odzyskał kolorytu. Zmienić to miał wrześniowy Festiwal w Opolu, który organizuje samo TVP. Okazuje się jednak, że ogromne wątpliwości są co do dwóch gwiazd sobotniego wieczoru – zespołów Omen i NaVi.

Oba te zespoły to twórcy, którzy nie grają ogromnych koncertów. Na festiwalu w Opolu wypłyną na szersze wody po raz pierwszy. Kto więc postawił ich obok takich sław jak Ewelina Lisowska, Pectus, Zakopower czy Szymon Wydra? Odpowiedź jest prosta – postarała się o to władza. Oba zespoły za swoich liderów mają ludzi związanych z PiS.

Wokalista zespołu Omen to Tomasz Siwak. 41-latek od marca jest prezesem zarządu PGE Energia Odnawialna SA z nadania PiS. Kiedy bracia Kaczyńscy w 2005 roku po raz pierwszy pojawili się u władz, Siwak pracował jako zarządca nieruchomości biurowych i mieszkalnych. Do Opola zmierza cały autobus pełen pracowników spółki, na której czele stoi nominat PiS.

Z kolei liderem NaVi jest gitarzysta Paweł Poszytek. 49-latek obecnie może pochwalić się lukratywną posadką – jest dyrektorem generalnym w Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Fundacja pod jego rządami zaczyna coraz bardziej dogadzać ludziom związanym z jego zespołem. Na czele pionu upowszechniania i komunikacji Fundacji stoi Monika Kiepuszewska-Stefaniuk, która jest żoną wydawcy płyt zespołu. Żeby tego było mało, Paweł Zanin, koordynator Działu Administracyjno-Technicznego Fundacji, pomaga w próbach zespołu NaVi. TVP dotąd nie zabrało głosu w podejrzanej sprawie obu zespołów.

źródło: fakt.pl

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również