UDOSTĘPNIJ

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) oskarżyła przedstawicieli poprzednich władz organizacji o przejęcie ponad 79 milionów franków szwajcarskich (red. 79,79 mln dolarów). Oświadczenie w tej sprawie pojawiło się na oficjalnej stronie internetowej federacji. 

Wśród podejrzanych znaleźli się były prezydent federacji – Sepp Blatter, były sekretarz generalny Jérôme Valcke oraz dyrektor finansowy Markus Kattner. Wspomniani działacze mieli wzbogacić się poprzez coroczne zwiększanie swojego wynagrodzenia oraz dodawanie do niego licznych premii i dodatków.

Wcześniej w szwajcarskiej siedzibie FIFA miały miejsce przeszukania, dzięki którym odnaleziono dokumenty mogące stanowić materiał dowodowy. Przeszukania były związane ze śledztwem w sprawie korupcji. Oskarżonymi są Blatter i Valcke. Jak się okazuje, ujawnione dokumenty świadczą o tym, iż łamali oni szwajcarskie prawo oraz defraudowali środki piłkarskiej federacji.

FIFA oświadczyła, że wśród podejrzanych nie ma jej obecnego prezydenta – Gianniego Infantino. Infantino piastuje swoje stanowisko od lutego.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Józef Gawron, źródło: tvrain.ru

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułW nadbałtyckich ćwiczeniach NATO wezmą udział samoloty, które bombardowały Jugosławię
Następny artykułNie żyje legenda boksu Muhammad Ali
Albert Wójcik

Redaktor naczelny Pikio.pl. Moje opinie nie mają wpływu na linię redakcyjną, ponieważ z zasady jej nie ma. Jesteśmy jedynym pluralistycznym portalem od lewa do prawa.

Zobacz również