UDOSTĘPNIJ
fot. Wikipedia

Kierownik nowoczerkaskiego aresztu śledczego wydał Nadii Sawczenko dokumenty niezbędne do umożliwienia jej powrotu na Ukrainę. Powyższą informacją podzieliła się na antenie rosyjskiej telewizji Dożd’ siostra Sawczenko – Wiera.

Wiera Sawczenko twierdzi, że siostra wypełnia teraz dokumenty, które umożliwią jej powrót na Ukrainę. Są wśród nich min. oświadczenia oraz dane biograficzne. „Powiedzieli jej, że te dokumenty są niezbędne podczas procedury ekstradycji. Będziemy mieć nadzieję, że tak właśnie jest” – dodała.

Według słów siostry, Nadia Sawczenko czuje się dobrze i może się normalnie odżywiać. Sawczenko uskarża się jednak na problemy z nogami, które puchną z powodu niewydolności nerek.

Wcześniej prezydent Ukrainy Petro Poroszenko poinformował opinię publiczną o tym, że porozumiał się z prezydentem Rosji, Władimirem Putinem, w sprawie terminu powrotu ukraińskiej wojskowej do ojczyzny. O zdarzeniu informowaliśmy tutaj (http://pikio.pl/poroszenko-ustalilismy-z-putinem-termin-powrotu-nadii-sawczenko/).

Józef Gawron, źródło: tvrain.ru 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułDziałacze Komunistycznej Partii Polski skazani
Następny artykułPetru próbuje zablokować drugą unijną rezolucję ws. Polski. Skąd ta decyzja?
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również