UDOSTĘPNIJ

Przed siedzibą Sądu Najwyższego w Bangladeszu zebrały się setki muzułmanów. Protestujący domagają się usunięcia posągu Temidy.

Muzułmanie chcą, aby sprzed budynku SN zniknął posąg Temidy, który pojawił się tam w grudniu. Grecka bogini sprawiedliwości jest popularna w sądach na całym świecie. Jej zasłonięte opaską oczy symbolizują bezstronność sądu.

Według organizacji Hefazt-e-Islam, posąg greckiej Temidy jest antyislamski i uderza w muzułmańskie wartości. Sekretarz generalny radykalnego ugrupowania stwierdził, że w pobliżu budynków instytucji publicznych, a zwłaszcza Sądu Najwyższego powinny się znajdować wyłącznie symbole muzułmańskie.

Choć Bangladesz teoretycznie jest świeckim państwem, to według Pew Research Center niemal 90% obywateli tego państwa wyznaje islam. W ostatnich latach z rąk muzułmańskich radykałów w Bangladeszu zginęło wiele osób, które interpretowały Koran w mniej radykalny sposób. Wielu mieszkańców było prześladowanych w związku ze zbyt małą gorliwością w wyznawaniu wiary.

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułAtak i strzelanina w Niemczech, napastnik wjechał w tłum ludzi (ZDJĘCIA)
Następny artykułPierwsze nagranie z miejsca ataku w Niemczech (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również