UDOSTĘPNIJ

Posłanka Sobecka zawiadomiła prokuraturę o popełnieniu przestępstwa obrazy uczuć religijnych przez twórców spektaklu „Klątwa”. W uzasadnieniu napisała m.in.

„Wydaje się bowiem, że dla ogółu Polaków, nawet tych niewierzących, Jan Paweł II jest osobą ważną, powszechnie szanowaną i niekontrowersyjnym autorytetem. Zarówno w Polsce, jak i na całym świecie Jan Paweł II kojarzy się pozytywnie jako osoba, która starała się zmieniać świat na lepsze”.

Ogłaszam urbi et orbi że jestem Polką, ale JPII nie jest dla mnie ani osobą ważną, ani szanowaną ani autorytetem. Papież-Polak kojarzy mi się negatywnie, jako osoba, która starała się zmieniać świat na gorsze.

JPII przyjaźnił się z pedofilami i ich chronił, poprzez zakaz stosowania prezerwatyw przyczynił się do gwałtownego rozszerzenia epidemii AIDS, swoją ortodoksją unieszczęśliwił miliony katolików, a teraz jest rozmieniony na drobne i sprzedawany przez Dziwisza po kawałku.

38 KOMENTARZY

  • Nie wiem czy ona Zydowka, ale za pewne spotka sie z jakims pomniejszym diablem gdy zakonczy swoja droge na ziemi.

   PS Jezus, nasz Bog byl z urodzenia Zydem wiec raczej miarkuj slowa.

   • Chrystus Żydem, no co ty? przecież nawrócił się już w łonie matki i został prawie Polakiem. Zapytaj dowolnego rydzyka

  • Tak jej się wydaje ,bo ci których czciła Lenin,Stalin ,Beria według niej zmieniali na lepsze.Niech zaskrzypi jeszcze coś śmiesznego.

  • krisie zacny, z ateistyczną pokorą podstawiam ci pośladek do pocałowania. Z polizem poproszę… Tak jak to codziennie robisz proboszczowi..

 1. Nie było na świecie bardziej zbrodniczego ustroju niż komunizm. Nawet hitleryzm mu nie dorównał w ilości zabitych i prześladowanych. Komunizm zabija zresztą do tej pory.
  Życzę Pani Senyszyn porzucenia komunizmu i powrotu na łono uniwersalizmu katolickiego.

  • Co ma piernik do wiatraka? I co to jest uniwersalizm katolicki? To zasady etyczne i moralne wymyślili katolicy? A wcześniej jak rozumiem był chaos i dzicz. Za dużo pseudofilozofii rodem z Gościa Niedzielnego. Potrzebujesz koleś poważnego detoksu i powrotu do myślenia.

   • Doucz się , bo ateizm nie zastępuje rozumu.
    Cokolwiek byś nie twierdził na temat chrześcijaństwa , a właściwie katolicyzmu , to wprowadził kategorię „bliźniego” i założenie że wszyscy ludzie są z założenia równi wobec instancji boskiej.To jak ludzie się stosowali do pryncypiów wiary, to inna sprawa (bo ludzie są tylko ludźmi ) , jednak jeśli porównasz podejście innych wielkich religii monoteistycznych ( islam i judaizm ) do tej kwestii, ich podejścia do niewiernych i goiam, to może dotrze do ciebie co znaczy uniwersalizm katolicki.I piszę to z pozycji osoby niewierzącej.Tylko jak mniemam ja nie wierzę że Bóg istnieje, ty wierzysz że Bóg nie istnieje.

   • Pora wrócić do szkoły. Szkoła filozofii chrześcijańskiej nie pojawiła z jakiegoś mitycznego niebytu ale ma korzenie między innymi w filozofii klasycznej. Jako taka jest podstawą naszej obecnej kultury, w tym szeroko rozumianych praw człowieka. Jeżeli jest Ci obca wiedza z tego z tego zakresu nie włączaj do dyskusji swojego gadania.

  • O, o, o… właśnie tak! Naszczaj jej jeszcze wcześniej do trumny.

   To się nazywa chrześcijańskie miłosierdzie i najlepszy przykład spuścizny Wojtyły. Nie lubię Senyszyn, ale jeszcze bardziej wkurwia mnie obłuda i hipokryzja katolików. Jak mawiają, „nic nie boli tak, jak chrześcijańska miłość”.

   • Ateista jest niestety z gatunku antyteistów. No i jest niestety dość monotematyczny.
    Należy mu współczuć nawet nie po chrześcijańsku, tylko tak zwyczajnie: po ludzku.
    Nie pochwalam słów Normalnego. Niszczyć jest łatwo ale budować trudno.

 2. Prawda. Kościół katolicki po JPII ma więcej wspólnego z szatanem niż Chrystusem. Tak samo jak organizacja Opus Dei, której JPII oddał Kościół pod władanie. Dopiero Franciszek zaczął iść w innym kierunku, ale na prawdziwe zmiany potrzeba wielu lat.

 3. Do „Normalny” – dobrego nicka sobie wybrałeś. Taki właśnie jest dziś „normalny katolik” polski – nienawiść do świata to podstawa jego tożsamości. Tak przerobił Polakom dusze JPII.

  • Kolejny hejterski kłamliwy post.Projektujesz swoja nienawiść na tych których sam nienawidzisz.Obawiam się że gdy twoje skrzywione spojrzenie na rzeczywistość pogłębi się
   i stwierdzisz że katolicy chcą na pewno zabijać niekatolików to powędrujesz drogą jakiegoś Cyby ewentualnie wylądujesz gdzieś w północnej Afryce z kałachem, brodą i cześcia nowego imienia „al-Polandi”. Zastanów się mocno nad soba póki nie jest za późno.

 4. Do AdamJB – gdyby nie „komunizm” to 90% polskich katolików nadal pasłaby boso krowy i załatwiała się za stodołą. Poza tym nie ma czegoś takiego jak „uniwersalizm katolicki” – katolicyzm jest religią wykluczającą, tożsamość katolicka polega na odcinaniu się od wszystkich, którzy nie są fundamentalistami katolickimi. A mówiąc wprost – na nienawiści do innych i zmuszaniu wszystkich do życia według fundamentalistycznych zasad. Tak jak islam.

  • Komusza propaganda mająca zero wspólnego z rzeczywistością plus ojkofobia w ostrym wydaniu.
   Gdyby nie komunizm ( czyli przy założeniu że po pokonaniu Niemiec hitlerowskich Polska pozostaje niepodległa, jej społeczeństwa nie przeorało NKWD i 50 lat sowietyzacji i może rozwijać się normalnie i nawiązywać normalne stosunki ekonomiczne w geopolityce ) to byśmy byli na tej samej pozycji co kraje Zachodu czy kraje południowej Azji takie jak Korea Południowa czy Singapur.

  • do: mex
   Może byś mnie oświecił, bo w myśli katolickiej nie znalazłem żadnego nawoływania do nienawiści ani wykluczenia inaczej myślących ludzi. Wprost przeciwnie.
   Co do islamu, a w zasadzie różnic pomiędzy islamem a chrześcijaństwem to przeczytaj Nowy Testament i Koran. Widzę, że bazujesz na niesprawdzonych stereotypach.
   Taka rada: lepiej się nie odzywać niż ujawnić ogrom swojej ignorancji.

  • do: mex
   Co do myśli komunistycznej inaczej mówiąc marksistowskiej.
   W piśmiennictwie lewicowym mnóstwo jest odniesień do przemocy.
   Jeżeli nie nic nie mówi Ci takie pojęcie jak walka klas, zmiana stosunków własnościowych. tolerancja represywna itp to twoje wypowiedzi są czczą gadaniną.
   Jak jesteś taki postępowy to powinieneś znać zbieżności pomiędzy „Kapitałem” Marksa a encykliką „Rerum novarum”.
   Jak poznasz różnicę to przeczytaj jeszcze „Manifest z Ventotene”.
   Być może po tej lekturze zastanowisz się nad rzeczywistą postępowością myśli lewicowej.

 5. Do „KRIS”: jak katolicy od*lą się od niekatolików i przestaną im narzucać swoje chore „prawdy”, to Senyszyn też się od katolików od*li. A na razie ma poparcie milionów Polaków, którzy boją się tego mówić głośno z tego samego powodu, z którego Szwedzi boją się krytykować uchodźców – bo są sterroryzowani. Szwedzi przez państwo, Polacy przez Kościół, który metodą szantażu od lat kieruje kolejnymi polskimi rządami.

  • Czy ktoś cię ostatnio przywiązał do fotela i na siłę batem wtłaczał Ewangelię?
   Czy ktoś cię zmusił przemocą do studiowania Biblii czy pod groźbą śmierci zawlókł na Mszę Świętą?
   Emanujesz typowo lewackim podejściem do wolności przekonań i w wolności słowa.Kłamliwie nazywasz głoszenie własnych poglądów które ci się nie podobają „narzucaniem”. i pod tym pretekstem chcesz rugować osoby inaczej myślące niż ty z przestrzeni publicznej.

 6. URAWNIŁOWKA
  Takie pojęcie funkcjonowało kiedyś w komunistycznych i sprowadzało się do brutalnego wyrównania tzw różnic społecznych. Metodą do tego był terror państwowy stosowany na niespotykaną skalę nawet w krajach monarchii absolutystycznych. Terror wymuszał głoszenie jednakowych ideowo poglądów oraz wymuszał zabór mienia.
  Dzisiaj mamy urawniłowkę kulturową. Wszystkie poglądy „niepoprawne politycznie” są piętnowane przez klasę polityków, którzy w tzw „marszu przez instytucje” doszli do najważniejszych stanowiska we władzach. Obecnie stosowane jest masowe ogłupianie społeczeństwa przez zaniżanie poziomu edukacji oraz podawanie medialnej papki.
  Dzisiejsza „mądrość etapu” polega na homogenizacji społeczeństwa i relatywizacji takich pojęć jak prawda czy też piękno. Żeby było śmiesznie „prawda” ustalana jest poprzez głosowanie. Mamy więc do czynienia z sytuacją dziwnej natury. Jeżeli większość ustali, że czarne jest białe to wszelkie inne zdanie jest zgodnie z przekonaniem większości fałszywe.
  W tym kontekście niszczony jest etos rodziny.
  W Polsce mamy szczęście, że społeczeństwo w większości uznaje tradycyjne wartości. Mamy więc szansę przetrwania. Jeżeli się na Zachodzie Europy nic nie zmieni to będziemy mieli EuroArabię.
  Pytanie nie brzmi: czy to nastąpi ? Pytanie brzmi: kiedy nastąpi ?
  Na Zachodzie zwycięży dynamiczniejsza i agresywna kultura Islamu.
  Dziwi mnie tylko jedno: jak elity lewicowe mogą popierać ideę „multikulti”. Przecież wygląda to na podcinanie gałęzi, na której siedzą.
  Jeżeli zwycięży Islam chrześcijanie i Żydzi będą mieli alternatywę: zmienić wyznanie lub zginąć. Ateiści i homoseksualiści takiej alternatywy mieć nie będą.
  Wracając do urawniłowki. Wyznawcy Islamu nie dadzą się lewicowej urawniłowce bo mają swoją: Islam.

 7. Święta prawda Pani Senyszyn, święta prawda! Szkoda, że ludzie są tak zaślepieni, żeby dostrzec fakty. Potwór z miłą twarzą to cały JP2. Polecam Spotlight na początek.

 8. nie powinni pokazywać tej szalonej krowy w telewizji,. moje dzieciaki zawsze sie jej boja i każą mi przełączać na tvp info. prawdziwa historia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ