UDOSTĘPNIJ
źródło: instagram.com, flickr.com

Prezydent Słupska, Robert Biedroń, skorzystał ze swoich uprawnień i postanowił wbić ostro szpilę w rząd PiS. Wyszedł z pomysłem, który z pewnością nie spodoba się Jarosławowi Kaczyńskiemu i jego formacji.

Jak poinformował Biedroń, w Słupsku wdrożona została nowa akcja edukacyjna. Prezydent miasta postarał się o to, by budować obywatelskie wartości u słupskiej młodzieży. Przy wejściu do każdej ze szkół w mieście zawisnąć ma preambuła do Konstytucji.

Rozpoczęliśmy akcję ‚Konstytucja w każdej klasie’. Przy wejściu do każdej słupskiej szkoły zawiśnie preambuła do Konstytucji RP – poinformował Biedroń.

W internecie euforia po ogłoszeniu projektu. Pod wpisem Biedronia z informacją o akcji wysypała się masa komentarzy popierających działanie prezydenta Słupska. Jak wskazują internauci, „to jest prawdziwy współczesny patriotyzm, a nie skrzydła husarii czy malowanie wszędzie znaku Polski Walczącej”.

Akcja uderzyła mocno w partię rządzącą. W furii są posłowie PiS i zwolennicy obozu władzy, którzy wskazują, że działanie Biedronia to zwykły populizm i granie pod publikę. Przeciwnicy władzy wytykają jej jednak, że ta po prostu boi się uświadamiania Polaków.

źródło; twitter.com/RobertBiedron
źródło; twitter.com/RobertBiedron
źródło; twitter.com/RobertBiedron
źródło; twitter.com/RobertBiedron

źródło: twitter.com

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również